Veļas žāvētāji ir būtiski palīgi ikdienas mājas darbos, īpaši aukstajos vai mitrajos gadalaikos. Tomēr, nepareizi lietojot žāvētāju, var tikt sabojāta apģērbu kvalitāte, lieki tērēta elektroenerģija un radītas drošības problēmas. Šajā rakstā aplūkosim biežākās kļūdas, ko cilvēki pieļauj, un sniegsim ieteikumus, kā pareizi izmantot veļas žāvētāju.
1. Pārmērīga veļas ielāde
Daudzi lietotāji pieļauj kļūdu, cenšoties žāvēt pārāk daudz veļas vienlaikus. Tas ne tikai pagarina žāvēšanas laiku, bet arī izraisa nevienmērīgu žāvēšanu. Pārlieku pilna žāvētāja izmantošana var radīt pārmērīgu mehānisko slodzi, kas saīsina iekārtas kalpošanas laiku.
Kā izvairīties: Sekojiet ražotāja norādītajam maksimālajam slodzes svaram un ievietojiet veļu tā, lai būtu vieta gaisa cirkulācijai. Dažkārt ir labāk žāvēt vairākās reizēs, bet ar mazāku apjomu.
2. Filtra neiztīrīšana
Putekļu un šķiedru filtra tīrīšana ir ļoti vēlama pēc katras žāvēšanas reizes. Neiztīrīts filtrs samazina gaisa plūsmu, palielina žāvēšanas laiku un veicina iekārtas pārkaršanu, kas var izraisīt ugunsgrēku.
Kā izvairīties: Centieties vienmēr notīriet filtru pēc lietošanas.
3. Nepareiza apģērbu šķirošana
Veļas žāvētājam ir nepieciešama pareiza apģērbu šķirošana, lai izvairītos no materiālu sabojāšanas. Daži audumi, piemēram, zīds, vilna vai delikāti sintētiskie materiāli, nav piemēroti žāvēšanai augstā temperatūrā.
Kā izvairīties: Vienmēr šķirojiet veļu pēc auduma veida un izturības. Pārbaudiet etiķetes uz apģērba, lai pārliecinātos, ka tas ir piemērots žāvētājam. Iepazīstieties ar žāvētāja lietošanas instrukciju.
4. Nepiemērotas programmas izvēle
Izvēloties nepareizu programmu, apģērbs var sarauties, deformēties vai tikt pārmērīgi izžāvēts. Tas ir īpaši svarīgi, ja tiek žāvēti apģērbi ar īpašiem materiāliem vai auduma struktūrām.
Kā izvairīties: Iepazīstieties ar žāvētāja programmu funkcijām un izvēlieties tās, kas vislabāk atbilst konkrētajam auduma veidam. Daudziem žāvētājiem ir īpašas programmas delikātiem audumiem vai sporta apģērbam.
5. Mitras veļas nepietiekama izgriešana
Veļas žāvētāja enerģijas patēriņš ievērojami palielinās, ja žāvē mitru vai nepietiekami izgrieztu veļu. Tas arī pagarina žāvēšanas laiku un var radīt lieku slodzi žāvētāja motoram.
Kā izvairīties: Pirms veļas ievietošanas žāvētājā pārliecinieties, ka tā ir labi izgriezta mazgāšanas mašīnā. Ja iespējams, izmantojiet augstāku centrifūgas ātrumu mazgāšanas ciklā.
6. Pārāk augstas temperatūras izmantošana
Daudzi uzskata, ka augstāka temperatūra nozīmē ātrāku žāvēšanu, taču tas var sabojāt apģērbu un izraisīt auduma saraušanos. Turklāt augsta temperatūra patērē vairāk enerģijas.
Kā izvairīties: Izmantojiet zemākas temperatūras režīmus un ilgāku žāvēšanas laiku, lai saglabātu apģērba kvalitāti un taupītu enerģiju.
7. Veļas atstāšana žāvētājā pēc cikla beigām
Kad žāvēšanas cikls beidzas, veļa bieži tiek atstāta žāvētājā uz ilgu laiku. Tas var radīt burzījumu, padarot drēbes neizskatīgas un grūtāk gludināmas.
Kā izvairīties: Izņemiet veļu uzreiz pēc cikla beigām un, ja nepieciešams, salokiet vai uzreiz pakariet to.
8. Nepiemērota veļa žāvētājam
Daži apģērbi un audumi nav piemēroti žāvētājam, piemēram, apģērbi ar metāla detaļām, lielgabarīta priekšmeti (piemēram, paklāji) vai ūdensizturīgi materiāli.
Kā izvairīties: Pārbaudiet, vai apģērba etiķetē nav simbolu, kas aizliedz žāvēšanu. Izmantojiet alternatīvas žāvēšanas metodes šādiem priekšmetiem.
Padomi pareizai veļas žāvētāja lietošanai
- Regulāra apkope:
- Iztīriet pūku filtrus, izlasiet žāvētāja instrukciju par vajadzīgajām apkopēm.
- Vismaz reizi gadā veiciet dziļo tīrīšanu, lai noņemtu nosēdumus un putekļus.
- Izmantojiet žāvētāja sensorus:
- Daudziem moderniem žāvētājiem ir mitruma sensori, kas automātiski nosaka, kad veļa ir sausa. Tas palīdz taupīt enerģiju un novērš pārmērīgu žāvēšanu.
- Izmantojiet žāvētāja bumbiņas:
- Speciālas žāvētāja bumbiņas var uzlabot gaisa plūsmu un samazināt žāvēšanas laiku.
- Sekošana enerģijas patēriņam:
- Izvēlieties energoefektīvus režīmus un, ja iespējams, izmantojiet žāvētāju laikā, kad enerģija ir lētāka (piemēram, nakts stundās, ja jums ir biržas tarifs).
- Nepārslogojiet žāvētāju:
- Atstājiet pietiekami daudz vietas, lai gaisa plūsma varētu brīvi cirkulēt.
- Pielāgojiet ciklu apģērba vajadzībām:
- Izmantojiet īsākus ciklus mazāka apjoma veļai un īpašos režīmus delikātiem audumiem.
Pareiza veļas žāvētāja lietošana ne tikai nodrošinās ilgmūžīgu ierīces darbību, bet arī palīdzēs saglabāt apģērbu kvalitāti un samazinās enerģijas patēriņu. Sekojot šiem ieteikumiem, jūs varēsiet efektīvāk izmantot šo ikdienā tik svarīgo ierīci!
Izvēlieties piemērotāko veļas žāvētāju klātienē PTA veikalā!
PTA veikals Dambja ielā 3A, Rīgā, piedāvā plašu veļas žāvētāju izvēli, kas apmierinās jebkuras mājsaimniecības vajadzības. Veikalā pieejami moderni un energoefektīvi modeļi no vadošajiem zīmoliem, kas aprīkoti ar dažādām funkcijām, piemēram, mitruma sensoriem, delikātiem režīmiem un ātras žāvēšanas opcijām. PTA veikala zinošie konsultanti ir gatavi sniegt profesionālu palīdzību, lai jūs atrastu vispiemērotāko veļas žāvētāju, balstoties uz jūsu vajadzībām, telpas iespējām un budžetu. Apmeklējot veikalu, jūs varēsiet ne tikai apskatīt un salīdzināt ierīces, bet arī saņemt ieteikumus par to efektīvu lietošanu un apkopi.