Iebūvējamā vai brīvi stāvošā virtuves tehnika – ko izvēlēties?

Izlemjot, kuru sadzīves tehniku iegādāties savai virtuvei, Jums ir vairākas iespējas. Var iegādāties sadzīves tehnikas ierīču klāstu, kas izgatavota īpaši vietai, kur tā tiks uzstādīta, vai arī iegādāties brīvi stāvošu atsevišķu sadzīves tehniku, ko var pārvietot krietni vieglāk. Iebūvējamā sadzīves tehnika ir ne tikai pieejama dažādās dizaina variācijās, bet tā piedāvā arī integrētu funkcionalitāti un tā lieliski izskatās – tieši tāpēc šo sadzīves tehnikas veidu ir iemīlējuši vairums mājokļu īpašnieku. Tomēr brīvība izmantot dažādas virtuves mēbeles, lai padarītu telpu funkcionālāku, daudziem cilvēkiem varētu būt svarīgs faktors. Sadzīves tehnikas izvēle ir arī cieši saistīta ar Jūsu finansiālajām iespējām un Jūsu mājas interjera dizainu. Pirms pirkuma veikšanas izlasiet mūsu izveidoto kopsavilkumu, kurā apskatīsim svarīgākos vērā ņemamos faktorus pirms pieņemat gala lēmumu par iegādājamo sadzīves tehniku.

Finanses

Dizains, funkcionalitāte un komforts – tas viss ir nozīmīgi, tomēr daudziem svarīgākais faktors ir tehnikas izmaksas. Šajā ziņā iebūvētā sadzīves tehnika lielākoties ir dārgāka nekā parastā jeb brīvi stāvošā sadzīves tehnika. Tas pats attiecas uz sadzīves tehnikas uzstādīšanu, apkopi un remontu. Neskatoties uz to, ka iebūvējamā virtuves sadzīves tehnika ir lielākoties dārgāka nekā brīvi stāvošā virtuves tehnika, ir vairāki veidi, kā ietaupīt naudu, pērkot iebūvēto virtuves tehniku.

Pirmkārt, taupības nolūkos iesakām iegādāties virtuves tehniku ar papildu funkcijām, piemēram, iegādājoties iebūvējamo mikroviļņu krāsni ar grila funkciju. Šādas ierīces iegāde ierasti maksās vairāk nekā parasti, bet tomēr šāds pirkums ir lētāks nekā, ja Jūs iegādātos divas atsevišķas ierīces. Otrkārt, iesakām iegādāties iebūvējamās virtuves tehnikas aksesuārus vienā pirkumā ar pašu iebūvējamo tehniku – ja Jums būs nepieciešama preču piegāde, veicot šāda veida pirkumu ietaupīsiet uz piegādes izmaksām, piegādi veicot tikai vienreiz.

virtuves tehnika tiek uzstādīta ar speciālista palīdzību nepabeigtā virtuvē

Noteikti neaizmirstiet par montētāju un uzstādītāju darbu – ja brīvi stāvošo virtuves sadzīves tehniku bieži vien var uzstādīt pats, tad ar iebūvēto tehniku ​​bez speciālistiem neiztikt. Jebkurā gadījumā jāpatur prātā, ka šādas tehnikas uzstādīšana ir papildu izmaksas.

Lietošanas ērtums

Daudziem patīk iebūvētā sadzīves tehnika, jo tā atstāj brīvu darba virsmu. Nav traucējošu mikroviļņu krāsniņu vai kafijas automātu. Tas ir ne tikai ērti, bet arī paver vietu oriģināliem dizaina risinājumiem. Tieši iebūvētās virtuves sadzīves tehnikas galvenā iezīme: tā tiks novietota atbilstoši ne tikai Jūsu vēlmēm un vajadzībām, bet arī virtuves plānojumam un izmēriem. Ja vēlaties, varat novietot cepeškrāsni sev ērtā augstumā – piemēram, krūšu līmenī, savukārt saldētavu, ja to lietojat reti, novietojiet virtuves tālākajā galā, atstājot vietu biežāk izmantotajai virtuves tehnikai.

Virtuves tehnikas dizains

Iebūvētās virtuves tehnikas estētika ir tās milzīgais pluss. Atšķirībā no brīvi stāvošajiem modeļiem, iebūvētā tehnika visbiežāk tiek paslēpta aiz mēbeļu fasādēm, kas vienkāršo virtuves dizainu un ļauj izveidot harmonisku un vienotu dizaina telpu. Nav nekādu izvirzījumu vai nelīdzenumu – tiek nodrošināta ideāli vienmērīga fasāde. Turklāt vēl liels pluss iebūvētajai virtuves tehnikai: varat iegādāties komplektus, piemēram, no plīts virsmas un cepeškrāsns, kas izgatavoti tādā pašā stilā, veidojot vienotu un harmonisku dizianu savā virtuvē.

Iebūvētā virtuves tehnika balta dizaina virtuvē, priekšplānā sieviete, kura ir pavērusi iebūvējamās cepeškrāsns durtiņas

Neskatoties uz iebūvētās virtuves tehnikas daudzpusību, dažreiz tā joprojām neiederas virtuves dizainā. Piemēram, klasiskai vai lauku stila virtuvei brīvi stāvošā virtuves tehnika no estētikas viedokļa ir daudz piemērotāka.

Risinājums mazai virtuvei

Neliela virtuves platība, it īpaši padomju laika daudzdzīvokļu namos, ir problēma, ko var atrisināt, izmantojot iebūvējamo virtuves sadzīves tehniku. Galu galā šādas tehnikas izvēle ļauj pēc iespējas racionālāk izmantot telpu, ļaujot visu nepieciešamo novietot mazā pleķītī. Turklāt tieši iebūvējamo ierīču segmentā visbiežāk tiek ražoti nestandarta modeļi: divu degļu plīts virsma, mini ledusskapji utt.

Virtuves tehnikas remonts un nomaiņa

Ko darīt, ja ledusskapis sabojājas? Pārvietojiet to prom no sienas un piezvaniet meistaram. Ar mikroviļņu krāsni ir vēl vienkāršāk – paņemiet to padusē un paši aizgādājiet to pie meistara uz darbnīcu. Ar iebūvējamo virtuves tehniku šis process nav tik viegls. Iebūvētās virtuves ierīces ir viegli noslēpt interjerā, bet grūti remontēt, uzturēt, mainīt. Kompaktums šādai sadzīves tehnikai vienmēr robežojas ar ciešu novietojumu iekš virtuves mēbelēm un sarežģītu savienojumu un stiprinājumu izkārtojumu, kas palielina sarežģītību uzstādīšanas, demontāžas un remonta laikā. Dažreiz, lai demontētu trauku mazgājamo mašīnu vai plīti remontam, ir pat pilnībā jāizjauc skapis vai pat vairākas virtuves mēbeles.

Jāpatur prātā, ka iebūvējamās tehnikas kompaktums un uzstādīšana mēbelēs ir faktors, kas negatīvi ietekmē iekārtu izturību. Šī tehnika pārkarst biežāk, it īpaši, ja uzstādītāji ir krāpušies un nav ievērojuši ieteicamos attālumus starp ierīci un mēbeles sienām, tomēr ne vienmēr šādas situācijas notiek, ja iegādājaties augstas kvalitātes zīmolu iebūvēto tehniku. Turpretim, brīvi stāvošā virtuves tehnika, visticamāk, kalpos ilgāk neatkarīgi no tās ražotāja.

Pēdējā laikā arvien vairāk ir pieejami iebūvētās sadzīves tehnikas modeļu, kurus var apkalpot patstāvīgi – Jūs varat mainīt gaisa attīrīšanas filtru ledusskapī vai ūdens filtru trauku mazgājamajā mašīnā, nesazinoties ar speciālistu un neizjaucot iebūvēto sadzīves tehniku pilnībā. Tomēr šis bonuss galvenokārt attiecas uz premium klases iebūvētās tehnikas zīmolim.

Ja domājat par pārvākšanos

Pārvācoties, ir īpaši izteikti daži iebūvētās sadzīves tehnikas trūkumi. Jāizjauc gan virtuves mēbeles, gan pati iebūvētā tehnika, lai visu saliktu no jauna jaunā mājokļa virtuvē, kā arī ne vienmēr šī mēbeļu un ierīču demontāža un montāža tiek veikta pareizi. Vēl bieži vien mājokļa īpašniekiem apnīk vecais interjers – galu galā, iespējams, jaunais mājoklis netika iegādāts, lai tajā atstātu visu kā vecajā.

Iebūvējamā sadzīves tehnika visbiežāk tiek atstāta vecajā mājoklī jaunajiem mājokļa īpašniekiem. Tomēr, ar atsevišķiem iebūvējamās tehnikas modeļiem, pārvācoties, nav lielu problēmu. Pat gāzes plīti nav grūti izslēgt un pieslēgt paša spēkiem (tomēr labāk šo lietu uzticēt speciālistiem), nemaz nerunājot par pārējo aprīkojumu.

Funkcionalitāte

Atšķirība starp iebūvēto un brīvi stāvošo tehniku ir īpaši pamanāma, ja runājam par profesionālā līmeņa virtuves tehniku. Noteikti būsiet ievērojuši, ka pat filmās restorānu virtuvēs netiek izmantota iebūvēta tehnika. Iebūvētās sadzīves tehnikas modeļi lielākoties tiek fokusēti uz kompaktuma nevais funkcionalitātes pilnveidi. Tas savukārt ir nepārprotams mīnuss. Piemēram, iebūvēto ledusskapju kompaktuma un uzstādīšanas īpašību dēļ ļoti reti var redzēt ledus veidotāja funkciju, lai gan šādi modeļi pastāv.

Gala izvēle

Kopumā ir vērts atzīt, ka iebūvējamā sadzīves tehnika ir ērtāka un paver vairāk iespēju interesantiem dizaina risinājumiem. Bet tajā pašā laikā šim sadzīves tehnikas veidam ir vairāki trūkumi: augstas izmaksas, grūtības uzstādīšanas un apkopes laikā, zemāka funkcionalitāte un kalpošanas laiks, kā arī ir maz ticams, ka Jūs iebūvējamo tehniku paņemsit sev līdzi, kad pārvāksieties. Ja dzīvojat komfortablos apstākļos un nedomājat tos mainīt, tad var apsvērt iebūvējamās tehnikas iegādi. Tieši iebūvējamā tehnika ir optimāls maziem dzīvokļiem, kur dažreiz ir grūti novietot standarta aprīkojumu. Ja Jūs bieži pārvācaties no vienas dzīvesvietas uz citu vai esat profesionāls pavārs (lielākā mērogā nekā mājās gatavotu kūku cepšana pēc pasūtījuma), tad Jums piemērotākā izvēle būs brīvi stāvošā tehnika.

Plašākā baltās un iebūvējamās tehnikas izvēle Baltijā – Dambja 3A, Rīgā!

Sadzīves tehnikas izvēle nav vienkāršs uzdevums, jo šo tehniku pērkam ilgtermiņam, tādēļ pareizi izsvērts lēmums palīdzēs atrast uzticamu tehniku, kura kalpos daudzus gadus. Pirms izlemt par tieši Jums piemērotākās sadzīves tehnikas iegādi, varat iegūt papildus informāciju par visiem svarīgākajiem faktoriem. PTA veikalā atradīsiet plašu iebūvējamās un brīvi stāvošās tehnikas klāstu – izvēlieties klātienē mūsu veikalā Dambja 3A, Rīgā, vai aplūkojiet piedāvājumus e-veikalā https://pta.lv. PTA e-veikalā atradīsiet piedāvājumus no pasaulē zināmiem zīmoliem: LGGorenjeSamsungWhirlpool un Liebherr – apmeklējiet mūsu e-veikalu un atrodiet sev piemērotāko!