Sadzīves tehniku pērciet uzticamos internetveikalos!

Ne velti sakāmvārds vēsta, ka skopais maksā divreiz un to var attiecināt arī uz sadzīves tehnikas iegādi. Mūsu daudzu gadu pieredze liecina, ka klientu vēlme mazliet ietaupīt un izvēlēties mazāk zināmus internetveikalus ar zemāku cenu nereti beidzās nelāgi. Vairāk kritiskas domāšanas un ieraudzīsiet iespējamos zemūdens akmeņus, pērkot lētāko un no mazāk zināmiem veikaliem.

Ko zaudējam izvēloties lētāko piedāvājumu

Ja atrodat zemāku cenu un vēlaties ietaupīt, tad varat saskarties ar papildu grūtībām: pirkuma apstrāde – papildus cena, rēķins juridiskām personām – papildu uzcenojums, vajadzīgs līzings – precei cita cena vai vispār nepiedāvā.

Vienmēr drošāk ir iegādāties sadzīves tehniku pie lielākiem sadzīves tehnikas tirgotājiem – viņiem ir ilgstoša sadarbība ar piegādātājiem, izdevīgas cenas no ražotājiem un tādēļ var piedāvāt samērīgu cenu, vienlaikus ievērojot visas likuma prasības un nodrošināt atbilstošu garantiju un klientu servisu.

Neīsti veikali

Klientu pieredze un zināšanas pieaug, tomēr  par drošu iepirkšanos internet vidē, tomēr šāda krāpniecība arvien ir sastopama arī Latvijā. Mazāk zināmu veikalu gadījumā ievāciet papildu informāciju par to, sazinieties pa tālruni, lai pārliecinātos par šī veikala “īstumu”.

Nauda samaksāta – preces nav

Kategoriski izvairieties no personas vai finanšu datu nodošanas šādiem uzņēmumiem, kuri var izmantot šos iegūtos datus neatļautā veidā vai nopludināt šos datus, nepareizi tos uzglabājot savās sistēmās

Ja rodas šaubas, naudas apmaksu veiciet preces saņemšanas brīdī – šāda iespēja ir papildu drošība klientam, ka nauda tiks nodota brīdī, kad prece tiešām būs piegādāta, nevis pēc ilgstoša laika vai pēc nemitīgiem solījumiem, ka prece tiks atsūtīta vēlāk.

Internetveikalā pievērsiet uzmanību piegādes termiņiem: vai tie ir norādīti, vai saziņā ar internetveikala pārstāvi varat skaidri uzzināt piegādes laiku.

PTA e-veikalā pie katras preces ir redzama informācija par iespējamo piegādes laiku, savukārt precēm pēc pasūtījuma par piegādes termiņu informēsim pēc pasūtījuma veikšanas. Ja prece ir veikalā, tad varam piedāvāt šo preci pasūtīt un vēlāk izmantot iespēju to bez papildu maksas saņemt veikalā vai izvēlēties piegādi ar kurjeru, tādā veidā varat būt droši, ka preci varēsiet saņemt iespējami drīz.

Salidzini.lv lētākie piedāvājumi

Lai izvairītos no aizdomīgiem piedāvājumiem salīdzinot cenas, neizmantojiet iespēju pasūtīt no pārdevēja ar aizdomīgi zemu cenu. Šādos gadījumos īpaša uzmanība ir jāpievērš pārdevēja reputācijai un iespējām izpildīt solījumu, piemēram, nodrošināt norādīto preces cenu. Visbiežāk šādi piedāvājumi beidzas ar augstāku patieso cenu vai ilgu piegādes termiņu, kā arī ar citām problēmām, par kurām uzzināsiet pēc pirkuma veikšanas.

Klientu atsauksmes par internetveikaliem

Nepaļaujieties tikai uz internetveikalā rakstīto, aplūkojiet arī citviet publicēto informāciju par veikalu, piemēram, Google atsauksmes, Facebook lapas atsauksmes, kā arī salidzini.lv informāciju par veikalu un tur atrodamās atsauksmes, ja vien veikals izmanto salidzini.lv sniegtās preču cenu salīdzināšanas iespējas.

Vienlaikus der atcerēties, ka Salidzini.lv atsauksmes veikaliem ir anonīmas, tās nevar pārbaudīt, tādēļ drošāk ir izvērtēt Google un Facebook atsauksmes, kur klāt tiek pievienots arī lietotāja vārds, kas sniedz papildu garantiju, ka atsauksme ir patiesa.

Pavaicājiet draugiem un paziņām, vai kāds ir izmantojis konkrēto veikalu, iegūstiet citas papildu atsauksmes no uzticamiem avotiem.

Viltus garantija

Pirms pirkuma veikšanas uzziniet par garantiju: ja to nodrošina tikai pats veikals, tad varat sastapties ar situāciju, ka garantija būs, bet nebūs vairs veikala, pie kura vērsties. Mazie internetveikali bieži maina juridisko personu nosaukumus, turpinot darbību zem cita vai līdzīga nosaukuma, līdz ar to garantijas prasības paliek iepriekšējam uzņēmumam, kurš tiek likvidēts un atlikušās saistības netiek pildītas.

Līdzīgi modeļi

Pirms pirkuma veikšanas piedāvātais sadzīves tehnikas modelis tiešām atbilst pārējiem piedāvājumiem un vēlāk arī piegādātajai precei. Modeļu nosaukumi varbūt ļoti līdzīgi, viens cipars vai burts var nozīmēt daudz, piemēram, atšķirības tehniskajā specifikācijā: energoefektivitāte, jauda, funkcionalitāte utml.

Pirms pērc – pārbaudi!

Ne velti šo mums atgādina arī teiciens, ka skopais maksā divreiz, tādēļ pirms tehnikas iegādes iesakām rūpīgi izvēlēties pārdevēju. Atcerieties, ka sadzīves tehnikas pirkums pie pārbaudītiem, pieredzējušiem pārdevējiem ar labām atsauksmēm ilgtermiņā būs krietni izdevīgāks pirkums, lai arī sākotnēji tas varbūt ir mazliet dārgāks. Neļaujiet vēlmei pārlieku ietaupīt uzvarēt racionālo domāšanu.

PTA veikalā tiek nodrošināta gan pārdevēja konsultācija un padoms, gan arī drošs garantijas remonts ražotāja autorizētā servisā, kā arī līzinga iespējas. Gan pērkot mūsu e-veikalā, gan veikalā Dambja ielā 3A, Rīgā, varat būt pārliecināti, ka visas preces tiek nodrošinātas ar ražotāja garantiju un papildu iespējām, kuras mūsu klienti izvēlās: līzings, reversais PVN, rēķins juridiskām personām u.c.