Uzlabo mikroklimatu ar VENTA gaisa mitrinātāju – attīrītāju

Bieži tiek uzsvērts, cik svarīgi ir vēdināt telpas, lai novērstu sausa gaisa un bacīļu faktorus, kā arī veicinātu domāšanas un koncentrēšanās spējas. Ir pierādīts, ka cilvēks jūtas komfortabli, ja gaisa mitrums ir robežās no 40 līdz 60%. Pie šādiem rādītājiem būtiski mazinās vīrusu izplatība telpā, bet, ja gaisa mitrums ir pārāk zems, tad tas cilvēkos rada arī sliktu pašsajūtu, miegainību, apgrūtinātu elpošanu naktī un ļoti bieži arī ādas un gļotādas sausumu. Turklāt sauss gaiss var radīt problēmas arī mājdzīvniekiem, iespaidot mikroklimatu visā dzīvoklī vai mājā, jo arī koka izstrādājumiem kā parketam, mēbelēm, durvīm ir būtiski uzturēt atbilstošu temperatūru. Ja telpās ir sauss gaiss, bieži nāksies tīrīt arī putekļus.

Visbiežākie ienaidnieki gaisa mitruma uzturēšanā ir apkure, datori, televizors, gludeklis, tāpēc ziemā jo īpaši saskaramies ar veselības problēmām, kas radušās neatbilstoša gaisa mitruma iespaidā – biežākas vīrusu slimības, cīņa ar sausu ādu, aizliktu degunu utt. Savukārt vasarā gaisa mitrumu iznīdē kondicionieris, jo rūpnieciskajos kondicionieros svaigais gaiss pieplūst caur speciāliem gaisa ieņēmējiem, bet vasarīgi karstais gaiss no ielas neienes telpā nepieciešamo mitrumu. Tādos gadījumos gaisa mitrinātāji ļauj normalizēt situāciju ar mikroklimatu telpās.

Jau pieminētā telpu vēdināšana, kā arī telpu biežāka mazgāšana, putekļu slaicīšana ir daži no visbiežāk minētājiem ieteikumiem, ko darīt, lai uzlabotu gaisa mitrumu telpās, taču diemžēl arī šīs darbības ne vienmēr sniegs vēlamo rezultātu un katrā ziņā šie nav ilgstoši risinājumi, jo diez vai būsiet apmierināti katru reizi, pārnākot mājās, ilgstoši turēt vaļā logu vai mazgāt grīdu. Īpaši svarīgi uzturēt atbilstošu gaisa mitrumu ir telpās, kur uzturās zīdaiņi un mazi bērni.

Kāda ir tīra gaisa nozīme veselībai?

  1. Samazinās infekciju risks, jo mitrā gaisā vīrusi un baktērijas nespēj pārvietoties.
  2. Uzlabojas ādas un gļotādas stāvoklis. Āda neplaisā, var iztikt bez krēmiem. Acis neniez, kakla gļotāda nav sausa, līdz ar to nav krekšķināšana, kņudoņa kaklā.
  3. Atbilstošs gaisa mitrums ļauj vieglāk elpot, nav sauss, aizlikt deguns.
  4. Uzlabojas miegs, jo arī naktī, kad nekontrolējam situāciju ap sevi, ir svarīga pareiza gaisa apmaiņa.
  5. Uzlabojas kopējā pašsajūta un koncentrēšanās spējas.

Atrisināt gaisa tīrības problēmu telpās var tikai speciāla ierīce – sadzīves gaisa attīrītājs VENTA . Pareizi izvēloties attīrītāju atbilstoši telpas platībai, gaiss tiks atbrīvots ne tikai no putekļiem, bet arī no dažādām ļoti sīkām kaitīgajām daļiņām, kuras var izdalīt mājas apdares un iekārtas priekšmeti, kā arī no slimības izraisošajiem mikroorganismiem, alergēni, vīrusiem, tabakas dūmu daļiņām un citiem piejaukumiem. Pastāvīga ierīces izmantošana ne tikai ļaus elpot ar pilnu krūti paša mājās, bet arī mazāk slimot, kā arī patērēt minimumu pūļu cīniņam ar putekļiem, kas nosēžas uz visām virsmām.

Par Venta gaisa mitrinātājiem

Venta Airwasher pamatā ūdens tiek izmantots kā filtrs gaisa attīrīšanai. Ūdenī rotē plākšņu cilindrs. Attīrāmais gaiss tiek iesūkts iekšā un izlaists cauri ūdenim, kas aiztur pat ļoti sīkas – sākot ar 10 mikroniem (10/1000 mm) – daļiņas. Vienlaikus tīrais ūdens iztvaiko. Gaiss tiek automātiski mitrināts līdz nepieciešamajam līmenim, izmantojot aukstās iztvaikošanas principu. Venta ierīces vienmēr uztur optimālu mitruma līmeni atkarībā no gaisa temperatūras telpā.

Visa sadzīves ierīču grupa Venta Airwasher ir domāta noteikta lieluma telpām. Eksperimentālā ceļā katram modelim tika aprēķināts cilindru laukums, no kura gaiss uzsūc mitrumu, kā arī ūdens „spoguļa” laukums. Venta-Airwasher paņem sauso gaisu no telpas, izlaiž to cauri ar ūdeni samitrinātajiem plākšņu cilindriem, uz kuru virsmas gaiss iegūst sev nepieciešamo mitrumu, un tad gaiss atgriežas atpakaļ telpā, izmantojot aukstās iztvaikošanas metodi (t.i., nemanāmi). Pārmitrināšana un kaļķa nokļūšana telpas gaisā ir izslēgta, tādēļ nav vajadzīgs ne hidrostats, ne elektroniskais displejs.

Kā izvietot ierīci telpā

Gaisa mitrinātājs Venta ir novietojams uz grīdas tā apstākļa dēļ, ka metra augstumā no grīdas ir novērojama maksimālā putekļu koncentrācija, ko uztver ierīce. Tā kā gaiss iekļūst ierīcē caur tās augšējo vāku, bet izplūst no tās caur ierīces sānu sieniņām, nav ieteicams ierīci apklāt, novietot to zem galda vai gultas… Blakus esošajiem priekšmetiem jāatrodas no ierīces sānu sieniņām vismaz 0,5 m attālumā.

VENTA gaisa mitrinātāji

Tas ir tik vienkārši. Nekādu filtru. Filtrē ūdens.
100% ražots Vācijā!