Veļas mazgājamās mašīnas izvēle: svarīgākie kritēriji

Veļas mazgājamās mašīnas iegādes laikā nākas izvērt dažādas iespējas un noskaidrot neskaidrības. Katram ir savi jautājumi, tomēr mēs šajā rakstā centīsimies apkopot svarīgāko, ko ņemt vērā, lai atvieglotu izvēli un atrastu piemērotāko modeli veļas mazgāšanai.

Atrašanās vieta un veids

Pirmais jautājums – kur atradīsies veļas mašīna, vai tā būs iebūvējama vai brīvi stāvoša. Iebūvējamo veļas mašīnu atšķirībā no ierastās brīvi stāvošās raksturo mazāks tās korpuss, kas ļauj to ievietot zem galda virsmas vai citā ērtā vietā. Šie modeļi ir īpaši noderīgi tiem, kuri vēlas ekonomēt vietu, un tiem vienmēr būs frontāla ielāde, jo, protams, nevarētu izmantot galda virsmu un ielādi no augšas.

Iebūvējamo modeļu iegādes brīdī ir liela uzmanība jāpievērš izmēriem – PTA veikalā iebūvējamo sadzīves tehniku var iegādāties un samērīgu laiku uzglabāt noliktavā, kamēr notiek remontdarbi vai virtuves iekārtošana. Vienlaikus tas ļaus būt pārliecinātiem par vajadzīgajiem tehnikas izmēriem. Šī veida veļas mašīnām ir mazāks piedāvājumu skaits, kā arī vēl mazāks ir iebūvējamo veļas mazgājamo mašīnu ar žāvētāju klāsts.

Veļas ielādes veids

Frontālās ielādes veļas mašīnas
Ja vieta atļauj un veļas mašīna ar ielādi no priekšas ir jums ierastāka, izvēlieties šāda veida modeli, tomēr uzreiz arī pievērsiet uzmanību lūkas atvēršanas leņķim. Krietni ērtāk, ja to var atvērt pilnībā (180 grādi). Dažos modeļos, piemēram, Samsung ir lūkā papildu atvērums, kas ļauj pievienot vajadzīgo veļu arī mazgāšanas laikā, piemēram, zeķes. 

Augšējās ielādes veļas mašīnas
Tām ierasti ir mazāki izmēri, piekļuve mazgāšanas tvertnei notiek no augšas un vietas ekonomija ir lielākais šī veida modeļu ieguvums. Frontālas ielādes modeļiem ir jāparedz vieta, kur atvērt lūku, kā arī pietiekami daudz vietas, lai varētu ērti ievietot un izņemt veļu. Jāatceras, ka šādām veļas mašīnām nav gumijas gar lūku, kur var uzkrāties dažādi netīrumi un kas ir regulāri jātīra. Tomēr ir arī daži trūkumi, kurus ir vērts pieminēt: uz veļas mašīnas ilgstoši neko nevarēs izvietot, jo tas traucēs veļas mašīnas izmantošanai, kā arī lūkas trūkums dažkārt var būt mīnuss, piemēram, ja nejauši ieliksiet krāsainu veļu pie baltās, tā var pamatīgi nokrāsot baltās drēbes, lūkā iespējams pamanīsiet šo atgadījumu ātrāk. Dažās veļas mašīnās ir pagrūtāk atvērt tvertni – to varat pārbaudīt klātienē mūsu PTA veikalā. 

Dziļums un ietilpība

Standarta veļas mašīnas dziļums un platums ir 60 cm. Par šaurām veļas mašīnām dēvē ar dziļumu no 42 līdz 54 cm, savukārt īpaši šaurās ir zem 40 cm. Mūsu piedāvājumā atradīsiet arī īpaši šauras veļas mašīnas ar dziļumu 33-34 cm. Dziļums noteiks arī veļas mašīnas ietilpību, bet atkal jau mūsu plašajā klāstā var atrast arī šauras veļas mašīnas ar labu ietilpību, piemēram, dziļums līdz 42 cm un ietilpība 7 kg un vairāk – aplūkojiet piedāvājumus pta.lv. Kādreiz ar šādiem rādītājiem varēja palielīties reti kura mazgājamā mašīna, tomēr mūsdienās tehnoloģiju attīstība ļauj sasniegt arvien jaunas virsotnes.

Ietilpības aprēķins tiek balstīts uz vienkāršu kokvilnu, cita veida veļa var būt krietni smagāka. Ja mazgājat veļu retāk un daudz vai arī jūsu ģimene ir liela, nāksies izvērtēt iegādāties veļas mašīnu, kura ir pietiekami ietilpīga, lai nodrošinātu visas vajadzības. Optimālas ietilpības veļas mašīna ļaus labāk plānot mazgāšanas reizes, laika un resursu patēriņu. 

Energoefektivitāte

Gan veikalā, gan arī pta.lv e-veikalā pie precēm var atrast informāciju par energoefektivitātes klasi un elektrības gada patēriņu. Lielākā daļa veļas mašīnu ir ar A+++ energoefektivitāti, savukārt veļas mašīnām ar žāvēšanas funkciju šī klase būs zemāka.

Žāvēšanas funkcija

Ja vēlaties izmantot veļas žāvētāja iespēju, atliek izvērtēt divas iespējas: iegādāties veļas mašīnu ar žāvētāja funkciju vai iegādāties brīvi stāvošu veļas žāvētāju, kuru var izvietot blakus veļas mašīnai vai izvietot vienu virs otras, ja modeļi to pieļauj. Modelis ar žāvētāju viennozīmīgi ietaupa vietu, tas arī ir ekonomiskāks, tomēr ir svarīgi ņemt vērā, ka “divi vienā” ierīcē žāvēšanas funkcija nebūs tik iedarbīga, žāvēšanas process ir ilgāks un tā laikā izmantot veļas mašīnu mazgāšanai, protams, nevar, kā arī žāvētāja ietilpība ir ierasti 1,5-2 reizes mazāka kā mazgājot. Šos parametrus varat skatīt pie katras ierīces atsevišķi, piemēram, LG F4J6VG0W piedāvā ietilpību 9 kg mazgāšanai un 5 kg žāvēšanai.

Žāvēšanas funkcija noteikti ir lietderīga ģimenēm ar bērniem, kad ir nepieciešams daudz mazgāt veļu, kā arī mājokļos, kur ir grūti atrast piemērotu vietu veļas žāvēšanai. Žāvēšanas ilgumu un intensitāti var regulēt, atrast sev piemērotāko. Kādreiz bija grūti atrast šauras veļas mašīnas ar žāvētāju, bet mūsdienās tas ir mainījies un arī PTA piedāvājumā ir šauras (līdz 45 cm) veļas mazgājamās mašīnas ar žāvētāju

Centrifūgas ātrums

Lielāks pieejamais centrifūgas ātrums – sausāka veļa. Tas var kalpot kā alternatīva žāvētāja funkcijai, tomēr ne visa veļa ir piemērota ātrai centrifūgai. 1400 apgriezieni minūtē jau ir pietiekami liels ātrums sausai veļai, modeļiem var regulēt šīs centrifūgas ātrumu, tādēļ vienmēr izvēlieties veļai piemērotāko.

Vadības veids

Mehāniskais vadības bloks ļauj izvēlēties piemērotāko programmu, papildus uzstādīt centrifūgas ātrumu, veļas daudzumu, citus dažādus parametrus. Elektroniskā vadības sistēma ļauj uzstādīt papildu uzstādījumus, tomēr visplašākās iespējas sniedz tieši skārienjūtīgā ekrāna izmantošana, jo ar to var aktivizēt visplašāko funkciju un kombināciju klāstu, tomēr mazāk pieredzējušiem lietotājiem ar to var būt problēmas. Mazliet pacietības un izdosies apgūt, tomēr ja par to māc šaubas, iespējams, ir vērts izvēlēties vienkāršāku vadības sistēmu. Īpaši to novērtēs seniori, lai veļas mašīnas izmantošana būtu vienkārša.

Daudzās veļas mašīnās mazgāšanas posmi un beigas tiek papildinātas ar skaņu signāliem, kuri var būt ērti, bet kādam arī traucējoši un iepriekš varat uzzināt, vai tos ir iespējams atslēgt. 

Mūsdienās arvien vairāk sadzīves tehnikas modeļu un veļas mašīnas nav izņēmumi ļauj izmantot mobilos tālruņus, lai pārvaldītu tehniku vai varētu vienkāršāk diagnosticēt problēmas, ja nu tādas rodās. Ierasti ir divu veidu savienojumi veļas mašīnai un viedierīcei: NFC tehnoloģija, kura līdzīgi kā Bluetooth paredz nelielu attālumu starp ierīcēm, vai bezvadu tīkls (Wifi) un tas ļaus pārvaldīt attālināti ierīci arī atrodoties ārpus mājas, piemēram, birojā. Tas var noderēt, lai palīdzētu senioriem, bērniem. 

Veļas mazgājamās mašīnas

Plaša izvēle un izdevīgas cenas
0% nomaksa visai sadzīves tehnikai

velasmasinas-ar-frontalu-ieladi-2
Ar frontālo ielādi
velasmasina-ielade-no-augsas-2
Ar ielādi no augšas
velas-ar-zavetaju-2
Ar žāvētāju