5 kļūdas vīna skapja izvēlē

Ja esat īsts vīna cienītājs vai kolekcionārs, vīna dzesētājs jeb vīna skapis ir viena no vissvarīgākajām lietām, kas ir Jūsu mājās. Pareiza vīna uzglabāšana ar laiku padara vīna garšu vēl labāku, palīdzot saglabāt tā kvalitāti. Tā kā vīna skapji ir liels ieguldījums, ir svarīgi pareizi izvēlēties šo sadzīves tehnikas veidu. Pirms veicat pirkumu, izlasiet mūsu apkopoto sarakstu ar visbiežāk sastopamajām kļūdām, kuras cilvēki pieļauj, pērkot vīna skapi, un kuru rezultātā var samazināties vīna kolekcijas vērtība.

1. Nepareiza izmēra izvēle

Viena no visizplatītākajām kļūdām, pērkot vīna skapi, ir nepareizā izmēra iegāde. Vīna pasaulē jau agri jāsaprot, ka lielāks vīna dzesētājs ir labāks vīna dzesētājs. Sniedziet sev iespēju augt jau no paša sākuma, jo, pareizi uzglabājot vienu pudeli, vēlēsieties pareizi uzglabāt visas pudeles. Tātad, lai gan 6 vai 12 pudeļu vīna dzesētājs ir jauks, tam patiesībā vajadzētu darboties tikai kā papildinājumam Jūsu galvenajai dzesēšanas iekārtai. Jebkāda ietilpība, kas pārsniedz trīsdesmit pudeles, ir labāks ieguldījums ilgtermiņā, un, ja Jums patiešām ir radušās problēmas ar to, kur glabāt vīnu, iesakām aplūkot vīna skapjus ar 100+ pudeļu ietilpību.

2. Vīna skapis bez bērnu slēdzenes

Ja esat vīna cienītājs un arī zinātkāra mazuļa, zinātkāra bērna vai izslāpuša pusaudža vecāks, Jums vajadzētu iegādāties vīna skapi ar slēdzamām durvīm. Neviena no iepriekšminētajām personām nevarēs iekļūt Jūsu alkohola kolekcijā, ja vien viņiem nav pieejas šo durvju atslēgai, līdz ar to, ja Jūsu iegādātajam vīna skapim ir bērnu slēdzene, Jums nav jāuztraucas par izlijušu vīnu, stikla lauskām vai pazūdošām pudelēm. Tāpat arī vīna skapis var būt neatņemama ballīšu sastāvdaļa, taču Jūs noteikti nevēlaties, lai visi var piekļūt Jūsu vērtīgajiem vīnogu ražas dzērieniem. Aizslēdzams vīna dzesētājs noderēs gan vecākiem, gan cilvēkiem, kuri bieži izklaidējas un nevēlas ļaut viesiem nejauši izvilkt dārgu vīna pudeli, ko viņi ir taupījuši īpašam notikumam.

3. Lēta vīna skapja iegāde dārgam vīnam

Vīna skapju cena mainās atkarībā no zīmola, izmēra, konstrukcijas kvalitātes un citiem faktoriem. Varētu būt vilinoši iegādāties lētu vīna skapi, lai ietaupītu naudu, tomēr tas varētu nebūt gudrs lēmums, ja Jums ir dārga vīna kolekcija. Lēts vīna dzesētājs var sabojāt Jūsu vīnu, un šādas vīna kolekcijas sabojāšana var izmaksāt simtiem vai pat tūkstošiem eiro, ja šī kolekcija vienkārši nonāk atkritumos. Tāpēc pirms vīna skapja iegādes pārliecinieties, vai tā kvalitāte un cena atbilst vīna kolekcijai, kuru Jūs uzglabāsiet.

4. Trokšņaina vīna skapja iegāde

Dažu vīna skapju dzesēšanas sistēmas var būt trokšņainas un ievērojami novērst Jūsu uzmanību no citiem ikdienas darbiem. Mēģinot strādāt vai atpūsties mājās, var būt apgrūtinoši izturēt virpuļojošo un kņudinošo skaņu. Jūs arī nevēlaties iegādāties trokšņainu ierīci, ja bieži uzņemat viesus. Pirms vīna dzesētāja iegādes noteikti apsveriet trokšņu līmeņa faktoru, izpētot ierīci mūsu e-veikalā un lasot atsauksmes.

5. Vīna skapja iegāde ar tikai vienu dzesēšanas zonu

Vienas zonas vīna skapis uztur visas Jūsu pudeles vienā temperatūrā. Ja esat īsts vīna cienītājs un Jūsu vīna skapī ir gan sarkanvīns, gan baltvīns, noteikti zināt, ka ideālā temperatūra sarkanvīnu un baltvīnu uzglabāšanai ir atšķirīga. Tāpēc ir svarīgi, lai vīna dzesētājs būtu ar divām zonām, kas atvieglo abu veidu vīna uzglabāšanu pareizajos apstākļos, neiegādājoties papildu dzesētāju.

Atvērts vīna skapis no kura vīrieties ir izņēmis vienu vīna pudelu, kuru aplūko

Izvēlieties sev piemērotāko vīna skapi

Tagad, kad zināt izplatītākās un visbiežāk pieļautās kļūdas, no kurām jāizvairās, varat veikt sev piemērota vīna skapja iegādi. Ja šaubāties, kurš vīna skapis ir Jums piemērotākais, izlasiet mūsu rakstu par šīs sadzīves tehnikas izvēli! Ja izlasot rastu , šaubas vēl paliek, apmeklējiet mūsu veikalu Dambja 3A, Rīgā un mūsu zinošie konsultanti palīdzēs Jums izdarīt pareizo izvēli!