6 padomi virtuves tehnikas izvēlē

Virtuvei piemērotākās sadzīves tehnikas iegāde ir jebkuras virtuves iekārtošanas neatņemama sastāvdaļa. Ir samērā daudz virtuves iekārtu tirgotāju, kuri piedāvā iegādāties jau pilnībā nokomplektētu virtuves iekārtu ar visu nepieciešamo sadzīves tehniku, tomēr pircējs šajā gadījumā būtiski pārmaksā, un tāpēc iesakam iegādāties sadzīves tehniku virtuvei atsevišķi. Kas jāņem vērā, ko izvēlēties un kā nekļūdīties, izvēloties virtuves sadzīves tehniku atsevišķi? Iepazīstieties ar mūsu ieteikumiem, kas palīdzēs Jums izvēlēties piemērotāko virtuves sadzīves tehniku.

Budžets

Šobrīd virtuves sadzīves tehniku iespējams iegādāties ļoti plašā cenas amplitūdā, tādēļ, plānojot savu virtuves tehnikas komplektāciju, ļoti svarīgi ir pirms tam izlemt, cik lielu summu esat gatavi atvēlēt tieši virtuves sadzīves tehnikas iegādei. PTA veikalā ir ļoti plašas sadzīves tehnikas izvēle, un, ja sākotnēji jau ieplānosiet konkrētu virtuves tehnikas iegādes budžetu, pasargāsiet sevi no iespējamiem impulsīviem pirkumiem un sadzīves tehnikas piedāvājumus izvērtēsiet daudz apdomīgāk.

Sadzīves tehnika vai mēbeles?

Kad pienācis laiks iekārtot savu virtuvi, jāizlemj, vai vispirms vajadzētu iegādāties virtuves mēbeles vai sadzīves tehniku. Padomājiet – iemesls, kāpēc Jums pat ir nepieciešama virtuve, ir ēdiena pagatavošana, ēšana un uzglabāšana ar dažādām ierīcēm. Tā kā vissvarīgākais virtuvē ir tās funkcionalitāte, vispirms jāiegādājas virtuves tehnika. Lai virtuves pārbūves laikā izmaksas būtu minimālas, jāievēro daži pamatnoteikumi iegādājoties sadzīves tehniku pirmo, piemēram, atstājiet izlietni un trauku mazgājamo mašīnu blakus vienu otrai, lai Jūs varētu uzreiz pāriet no trauku tīrīšanas uz mazgāšanu; nelieciet ledusskapi un cepeškrāsni cieši blakus, jo tie var likt viens otram strādāt vairāk nekā nepieciešams. Tehnikas izvietojums Jūsu virtuvē ietekmēs arī, cik ērta būs pārvietošanās un maltīšu gatavošana ikdienā, kā arī kādas virtuves mēbeļu kombinācijas būs iespējams iekļaut Jūsu virtuves dizainā.

Veiciet precīzus mērījumus

Vissvarīgākā lieta, kas jāievēro ikvienam, kurš plāno iegādāties sadzīves tehniku, ir precīzu mērījumu veikšana. Pārliecinieties, ka pirms tehnikas iegādes esat precīzi veikuši visus nepieciešamos mērījumus telpā, kur virtuves tehniku plānots novietot. Nav nekā sliktāka par brīdi, kad nākas secināt, ka jauniegādātā virtuves tehnika nemaz neietilpst tai paredzētajā vietā, tāpēc labāk veiciet visus mērījumus divreiz, lai tehnika būtu jāiegādājas tikai vienreiz un tā nesagādātu problēmas mirklī, kad tā jau tikusi atvesta uz mājokli. Ja esat virtuves iekārtu pasūtījuši un tā vēl atrodas izgatavošanas stadijā, tad drošāk ir pārjautāt uzņēmuma pārstāvim, vai konkrētais sadzīves tehnikas modelis, ko esat izvēlējušies, atbilst virtuves iekārtas projektētajiem izmēriem.

Pievērsiet uzmanību tikai vajadzīgajām funkcijām

Kad par mērījumu precizitāti esat parūpējušies, varat pievērsties kārotās sadzīves tehnikas funkciju aprakstam. Liela daļa nereti pieļauj kļūdu, izvēloties virtuves tehniku, kas pārpildīta ar visdažādākajām funkcijām, kas nemaz nav nepieciešamas ikdienā. Lielais funkciju saraksts ļoti bieži nozīmē arī to, ka sadzīves tehnikas cena būs dārgāka, tādēļ, nav jēgas maksāt par funkcijām, kuras, visticamāk, nekad nepielietosiet. Tomēr, ja Jūsu ikdiena ir ļoti saspringta un maltītes pagatavošanas procesu vēlaties iespējami paātrināt, noteikti ir vērts dot priekšroku tādām funkcijām, kas maltītes pagatavošanu padarīs vienkāršāku. Savukārt, ja vienmēr esat sapņojuši, ka mājās varat pagatavot restorāna cienīgu maltīti, vakuuma atvilktne vai cepeškrāsns ar tvaika funkciju būs izcils papildinājums Jūsu virtuvē. Definējot savu dzīvesveidu un ikdienas paradumus atrast īsto sadzīves tehniku būs daudz vieglāk un maciņam draudzīgāk, jo dabīgi atkritīs daudzas liekas funkcijas, ka nevajadzīgi sadārdzina kopējās virtuves tehniku.

Brīvi stāvošā vai iebūvējamā tehnika?

Domājot par izvēli starp brīvi stāvošu un iebūvējamo tehniku, paturiet prātā, ka iebūvējamā tehnika būs labākais risinājums tiem mājokļu īpašniekiem, kuri vēlas telpās saglabāt pēc iespējas vairāk brīvās vietas. Šī tipa sadzīves tehnika būs daudz drošāka izvēle arī tiem cilvēkiem, kuru mājās uzturas mazi bērni. Brīvi stāvošā virtuves tehnika aizņems nedaudz vairāk vietas, toties, ja nākotnē nāksies saskarties ar kāda veida sadzīves tehnikas bojājumiem, tos būs daudz vieglāk risināt nekā iebūvējamai sadzīves tehnikai. Vairāk par to, kurš virtuves tehnikas veids ir Jums piemērotākais, uzziniet mūsu rakstā!

Iebūvējamā virtuves tehnika, kuru apskata smaidīga sieviete un vīrietis

Energoefektivitātes rādītāji

Izvēloties sev piemērotāko virtuves sadzīves tehniku, neaizmirstiet arī par noskatītās sadzīves tehnikas energoefektivitātes rādītājiem. Tehnikas energoefektivitātes marķējums norāda, cik efektīvi konkrētās ierīces elektroenerģija tiek izmantota – to savukārt izsaka ar dažādu energoefektivitātes klašu palīdzību. Šīs klases iedalās vairākās kategorijās, sākot no visefektīvākajām A+++ klasēm un beidzot ar G klases ierīcēm, kas patērē salīdzinoši daudz elektroenerģijas. Jo energoefektīvāka būs izvēlētā ierīce, jo mazāk elektroenerģijas būs nepieciešams patērēt, nodrošinot tās efektīvu darbību. Jo mazāks elektroenerģijas patēriņš, jo maciņam draudzīgāks būs Tavs elektrības rēķins! Vairāk par energoefektivitāti virtuvē, uzziniet mūsu rakstā!

Noslēgumā

Virtuves sadzīves tehnika attīstās nepārtraukti un pašlaik teju katram zīmolam PTA klāstā pieejamas desmitiem dažādas cepeškrāsnis, plīts virsmas, ledusskapji un trauku mazgājamās mašīnas. Lai arī tehnikas iegāde un izvēle, sākotnēji šķiet sarežģīts process, aicinām ņemt vērā visus šeit minētos padomus un nebaidīties no izvēles procesa, komplektējot sadzīves tehniku savai jaunajai virtuvei. Ja neesat pārliecināts par piemērotākās sadzīves tehnikas izvēli, dodieties uz mūsu veikalu Dambja 3A, Rīgā, un mūsu zinošie pārdevēji-konsultanti spēs Jums palīdzēt ar piemērotākās tehnikas iegādi.