Gaļas maļamās mašīnas: kā izvēlēties sev piemērotāko?

Mūsdienu sabiedrībai arvien aktuālāka kļūst kvalitatīvu, tīrāku produktu iegāde bez e-vielām, garšas uzlabotājiem, tādēļ arvien vairāk cilvēku ļoti piedomā pie tā, kur un kādus produktus pērk. Bieži vien trūkst pārliecības par veikalā nopērkamo produktu kvalitāti, tādēļ izvēlas paši šo situāciju kontrolēt. Tieši tādēļ arvien aktuālāka kļuvusi arī gaļas maļamo mašīnu iegāde – pircējs var būt pārliecināts, ka samaltā gaļa nesatur mūsu veselībai nevēlamas vielas. Gaļas maļamā mašīna ļoti noderēs tiem, kas dod priekšroku mājās pagatavotiem maltās gaļas ēdieniem. 

 Lai gan daļa virtuves kombainu arī ietver sevī gaļas malšanas funkciju, tomēr reti kurš virtuves kombains spēs ilgstoši un prasmīgi tikt galā tieši ar gaļas malšanu, jo tam nepieciešama lielāka jauda. Kombainam gaļas pārstrāde var prasīt lielas pūles, var sabojāt tā motoru, tādēļ, ja paredzēts bieži malt gaļu, mēs iesakām šim mērķim iegādāties atsevišķu gaļas maļamo mašīnu. 

Joprojām daudzas saimnieces savās virtuvēs darbojas ar rokas maļamo gaļas mašīnu, taču mūsdienās gaļas maļamo mašīnu piedāvātais klāst ir ļoti pieaudzis, un to izmantošanas iespējas ir attīstījušās līdz augstam līmenim, ka daudzām saimniecēm šī ierīce ir kļuvusi par lielisku palīgu virtuvē. Visi mājas virtuvei paredzētie gaļas mašīnu modeļi ir līdzīgi pēc uzbūves un darbojas pēc viena principa. Gaļu ievieto korpusa augšējās daļas atverē jeb piepildīšanas traukā, speciāli naži gaļu sasmalcina un atbilstošā konsistencē samaltais produkts tiek izstumts laukā caur uzgali. Maļot ar mehānisko ierīci var nākties krietni nopūlēties, jo pašam ar roku ir jāgriež rokturis, ilgstoši strādājot, tas krietni nogurdina. Savukārt gaļas maļamās mašīnas, kas aprīkotas ar elektrisko motoru visu izdara jūsu vietā un pat vēl vairāk. Tālāk aplūkosim, kādas iespējas sniedz tieši elektriskās gaļas mašīnas.

Elektrisko gaļas mašīnu funkcijas

Modernas gaļas mašīnas ne tikai ātri un bez liekas piepūles samals gaļas kaudzes līdz nepieciešamai konsistencei, bet arī pilda vairākas citas funkcijas. Vai zinājāt, ka ar gaļas maļamo mašīnu ir iespējams arī:

 • sagatavot smilšu mīklas cepumus
 • iegūt viendabīgu biezpiena masu kūkām
 • samalt dārzeņus (piemēram, lai uzceptu dārzeņu pankūkas)
 • sarīvēt sieru
 • spiest sulu no augļiem, ogām un dārzeņiem
 • sagatavot desas (iepildot masu zarnu plēvēs)
 • sagatavot pastētes, samaļot zivis, sēnes utt.
 • samalt riekstus
 • samalt kaulus mājdzīvniekiem

Kam pievērst uzmanību, iegādājoties elektrisko gaļas maļamo mašīnu:

 1. Jauda – šis ir nozīmīgākais faktors, jo ierīcei ar nelielu jaudu būs grūtāk tikt galā ar cīpslainu, sīkstu gaļu, piemēram, medījumu un it īpaši, ja mašīnai ir paredzēta arī kaulu samalšana. Šādam nolūkam jāizvēlas gaļas mašīna, kuras jauda ir maksimāli liela. Jāņem vērā, ka jaudīgāka ierīce būs arī skaļāka. 
 2. Ražība – norāda, cik kg spēj samalt 1 minūtes laikā.
 3. Komplektācija – jānoskaidro, kādi uzgaļi, režģi ietilpst attiecīgā modeļa komplektā. Ja papildu uzgaļu gaļasmašīnas komplektā nav, veikalā var lūkot pēc atsevišķa uzgaļu komplekta, piemēram, dārzeņu rīvēšanai vai sulas izspiešanai. Ja veikalā kāda zīmola gaļas mašīnas piederumi netiek piedāvāti, vaicājiet mūsu konsultantiem par to iespējām pasūtīt. Jāņem vērā, ka jāpērk atbilstošās ierīces zīmola piederumi, jo parasti katram ražotājam ir atšķirīgi ierīču savienošanas parametri. 
 4. Materiāls – visizturīgākās ir nerūsējoša tērauda gaļasmašīnas, kuru detaļas var mazgāt arī trauku mazgājamā mašīnā, tomēr jāņem vērā, ka šī materiāla ierīces ir smagākas. Cita iespēja ir izvēlēties gaļas maļamo mašīnu no alumīnija – tās būs vieglākas, kompaktākas, taču ne tik izturīgas. Tāpat iespējams, ka gaļasmašīna satur dažādu materiālu detaļas, arī plastmasas. Pievērsiet uzmanību arī ierīces apakšējai daļai, piemēram, Bosch gaļas mašīnas tiek aprīkotas ar neslīdoša materiāla kājiņām ar gumijas piesūcekņiem, kas iekārtas lietošanu padara krietni stabilāku.
 5. Reversais režīms – noderīga funkcija, kad ir kāds īpaši sīksts gabals, skrimslis, kaula šķemba un ir apgrūtināta ierīces darbība. Atliek nospiest reversa pogu, kas mehānismu padzen atpakaļ. Tas pasargā motoru no pārkaršanas, jo brīdī, kad motors netiek galā ar kaut ko ļoti cietu, tas sāk palielināt jaudu, bet jaudai, kā zināms, ir iespēju robeža. Tāpat reversais režīms palīdz iztīrīt ierīci. 
 6. Parocīgums – šeit katram pašam jāvadās pēc savām vajadzībām, piemēram, vai ierīce ir pietiekami augsta, lai zem tās izejas paliktu bļodu, vai gaļas ievietošanas atvere ir ērta un netraumēs pirktus. 

Kā izmantot gaļas maļamo mašīnu, lai tā ilgāk kalpotu?

Gaļas maļamā mašīna tāpat kā citas ierīces ir atbilstoši jālieto, lai nodrošinātu gan garantijas noteikumu ievērošanu, gan arī iespējami pagarinātu tās kalpošanas ilgumu.

 1. Nav ieteicams gaļas maļamo mašīnu darbināt bez pārtraukuma ilgāk par 2 minūtēm. 
 2. Ja kaut kas nobloķēs ierīces darbību, piemēram iestrēdzis kauls, tad ierīce automātiski atslēgsies. Ar reversa režīmu iestrēgušo gabalu var izņemt ārā. Automātiskās atslēgšanas funkcija izslēgs ierīci, ja kaut kas nobloķēs šneku un rotēšana nenotiks, bet ar reversa režīma palīdzību iestrēgušo kaulu vai dzīslu varēs izņemt.
 3. Jālasa instrukcija par ierīces kopšanu. Parasti korpusu pietiek noslaucīt ar mitru lupatiņu, bet malšanas mehānismu izjauc un mazgā ar rokām vai trauku mazgājamā mašīnā. Ja gaļasmašīnai ir plastmasas detaļas, piemēram, produkta ielādes trauks, vispirms jāpārliecinās, vai ražotājs ir paredzējis tā mazgāšanu trauku mazgājamā mašīnā, jo noteiktā temperatūrā plastmasas īpašības mainās.

Kur iegādāties gaļas maļamo mašīnu?

Plašu gaļas maļamo mašīnu izvēli atradīsiet PTA veikalā Dambja ielā 3A, Rīgā, kā arī mūsu internetveikalā https://pta.lv. Aplūkojiet piedāvājumus, salīdziniet dažādus gaļas maļamo mašīnu modeļus, jautājumu gadījumā varat vaicāt mūsu klientu konsultantiem par piemērotākās sadzīves tehnikas izvēli. Mūsu gadiem uzkrātā pieredze palīdzēs iegādāties tieši sev piemērotāko lielo un mazo sadzīves tehniku. Veiktos pasūtījumus varat saņemt mūsu veikalā vai izvēlēties piegādi ar kurjeru vai piegādi uz Omniva pakomātiem visā Latvijā – šāda piegāde izmaksās tikai 2 EUR.