Izmantosim gaisa sildītājus droši un efektīvi!

Sildītāji ir viens no elektrības lielākajiem patērētājiem aukstajā gada laikā, nepareiza sildītāja jaudas un apsildes režīma izvēle var radīt lielu slodzi elektrības tīklam un drošinātājiem. Īpaša uzmanība tam ir jāpievērš vecos namos, kur ne vienmēr ir atjaunota elektroinstalācija šādiem jaudīgiem sildītājiem, tādēļ laicīgi pirms sildītāja izmantošanas uzstādiet vismaz vienu rozeti, kurā būs nodrošināta atbilstoša elektroinstalācija. Ja izmantojat pagarinātājus, noteikti pārbaudiet to tehnisko stāvokli un atbilstību jaudai, vai tie ir paredzēti sildītāju izmantošanai.

Siltuma regulēšana

Sildītāja efektivitāti uzlabos labs termoregulators, laika taimeris vai īpašās programmas, piemēram, samazināta gaisa temperatūra naktīs. Vienlaikus ir jāatceras, ka mājokļa siltuma zudumi ietekmēs sildītāja efektivitāti un līdz ar to arī elektrības patēriņu. Pievērsiet uzmanību sildītāja iespējām pirkuma veikšanas brīdī – dažkārt ir vērts maksāt vairāk, ja patiešām izmantosiet šīs funkcijas. Vēdinot telpas, vislabāk to izdarīt uz īsu brīdi, bet kārtīgi un sildītāju ieslēgt vēlāk.

Mitru drēbju žāvēšana

Neapklājiet sildītājus ar mitrām drēbēm, aizkariem vai citām lietām, kas var ievērojami pasliktināt gaisa apsildi, bojāt sildītāju vai pat izraisīt aizdegšanos. Izmantojiet vannas istabas žāvētāju, apkures radiatorus vai veļas žāvētāju, ja mitrās drēbes ir jāžāvē regulāri un lielākā apjomā. Lieku reizi jāatgādina, ka nepareiza drēbju un apavu žāvēšana var neatgriezeniski tos sabojāt.

Novietojums telpā

Sildītāju telpā novietojiet drošā attālumā no citiem priekšmetiem, kas varētu lieki uzkarst, deformēties karstuma ietekmē vai aizdegties. Ja mājās ir mazi bērni, īpaši jāpadomā, kā norobežot piekļuvi, lai bērni neapdedzinātos, kā arī netiktu klāt elektroinstalācijai, neuzgāztu sildierīci sev virsū. Telpas centrā novietots sildītājs vienmērīgāk uzsildīs telpu, vēlāk sildītāju var novietot citviet, lai tas netraucētu.

Sildītāju kopšana

Tāpat kā citu sadzīves tehniku gan tās ilgmūžībai, gan drošībai vajag kopt un tīrīt. Sezonas sākumā pirms elektriskā sildītāja lietošanas notīriet putekļus, pārbaudiet elektrības vadus, rozetes, vai nav radušies tehniski bojājumi. Nenotīrīts sildītājs karsēs putekļus, tie var sākt dūmot un radīt nevēlamu smaku, kā arī samazināt siltuma atdevi, jo sildītājam papildus būs putekļu kārta. Īpaši nozīmīgi tas ir ventilatora tipa sildītājiem, kur putekļi aktīvi tiek pūsti pa telpu un tādēļ arī pielīp pie sildelementa.

Eļļas radiatora sildītāju tīrīšanu varat veikt ar lupatu, rūpīgi noslaukot visas radiatora ribas un sprauslas, savukārt pārējos sildītāja veidus ar spēcīgu gaisa plūsmu izsūknēt. Labi kopts sildītājs kalpos ievērojami ilgāk un sildīs efektīvāk, tādēļ veltiet laiku šim darbam gan sezonas sākumā, gan arī aktīvi lietojot.

Komforts katrā mājoklī

Plaša gaisa sildītāju izvēle,
atrodiet sev piemērotāko

Sildītāju izvēle PTA veikalā

silditaji-1
Eļļas radiatori
silditaji-2
Konvekcijas sildītāji
silditaji-3
Siltumventilatori