Sildītāji: kā izvēlēties piemērotāko?

Katrs no mums vēlas, lai mūsu mājoklī valda siltums un omulība. Šim mērķim nereti noder elektriskais sildītājs, kas var krietni uzlabot komfortu rudenī un pavasarī, kad apkure nav pieslēgta. Īpaši aukstās ziemas naktīs nāksies papildus piesildīt telpas, līdz ar to lielāks vai mazāks sildītājs būs noderīgs katrās mājās. Sildītāju piedāvājums ar katru gadu paliek lielāks – ko ņemt vērā izvēloties sev piemērotāko un kā neapjukt plašajā izvēlē?

5 gadu garantija Mill sildītājiem

Prasības sildītājam

Izvēloties sildītāju, ir jāatbild uz vairākiem jautājumiem un kritērijiem. Pirmais solis ir novērtēt, kādam mērķim un telpām meklējat sildītāju – tas noteiks sildītāja veidu un maksimālo jaudu, piemēram, tik populārie konvekcijas sildītāji ir bīstami izmantošanai vannas istabā, jo var nokļūt saskarē ar ūdeni, tur nāktos izmantot eļļas radiatoru.

Cena

Ja plānojat izmantot sildītāju regulāri un vēlaties, lai tas kalpotu ilgus gadus, ir vērts izvēlēties sākotnēji dārgāku, tomēr ilgtermiņā tas atmaksāsies ar uzviju, jo strādās labāk un ekonomiskāk. Izmantojot sildītāju īsiem brīžiem un neregulāri, varat iegādāties lētāku un vienkāršāku gaisa sildītāju. 

Termostats un taimeris

Šīs funkcijas palīdzēs uzlabot sildītāja darbību, ietaupot elektroenerģiju un nepārkarsējot telpu. Divu veidu termostati – elektroniskie un mehāniskie. Pirmie būs ievērojami precīzāki salīdzinājumā ar ierastajiem mehāniskajiem, atšķirība var būt par 2-3 grādi. Katrs papildu grāds telpas apsildei nozīmē lieku enerģijas patēriņu, kas ilgstošā laika posmā var redzami ietekmēt elektrības rēķinus. Taimeris var būt ar funkciju izslēgt noteiktā laikā, kā arī ieslēgt sildītāju vēlamajā laikā, piemēram, brīdi pirms ierašanās mājās.

Vadības iespējas

Atsevišķus sildītāju modeļus var vadīt arī attālināti: daži sildītāji ir aprīkoti ar pulti, savukārt vairāki Mill modeļi ir ar iebūvētu WiFi iespēja un līdz ar to varat sekot līdzi temperatūrai, uzstādīt dažādus režīmus. Visus viedos sildītājus ar Wifi funkciju var skatīt PTA e-veikalā.

Novietojums

Mūsdienu sildītājus var izvietot dažādās vietās – visbiežāk izmantojam uz grīdas novietojamos, tomēr tos var stiprināt arī pie sienas vai uz speciāla statīva.

Dizains

Jums ir svarīgi, lai sildītājs pilda ne tikai savas funkcijas, bet arī labi izskatās un kļūst par daļu no mājokļa interjera? Varat izvēlēties kādu no Stadler Form vai  Mill sildītājiem, kas kalpos kā funkcionāls dizaina papildinājums arī gada aukstākajā laikā. Mill ir norvēģu zīmols, kurš sildītājiem piešķīris skandināvu dizainu un kvalitāti. Šo zīmolu labi raksturo arī mūsu klientu atsauksmes un izvēle atkārtoti iegādāties Mill sildītājus.

Sildītāju veidi

Ņemot vērā vajadzības un iespējas, atliek izvēlēties piemērotāko gaisa sildītāju veidu. PTA veikalā piedāvājam plašu sildītāju klāstu, katrs var atrast sev piemērotāko. Aplūkosim populārākos sildītāju veidus, kurus izvēlās mūsu klienti. 

Konvekcijas sildītāji

Konvektori jeb konvekcijas tipa sildītāji rada siltu gaisa plūsmu – tie darbojas bez skaņas, droši, bet papildus var būt aprīkoti ar ventilatoru, kas veidos dūkoņu, tomēr uzlabos vienmērīgāku siltumu visā telpā. Lielākus konvektora sildītājus var izmantot arī kā pamata apkuri. Šāda veida sildītājus var pievienot pie sienas, novietot uz grīdas. Pie sienas izvietoti sildītāji labi kalpos, ja ārējā siena būs kārtīgi izolēta, novēršot siltuma izplūšanu. Labas kvalitātes konvekcijas sildītājs kalpos 7-10 gadus. Aplūkot konvekcijas sildītāju piedāvājumus

Eļļas radiatori 

Lielākās eļļas radiatoru priekšrocības ir uzticamība, vienkāršība lietošanā, drošība, nav vēja plūsmas, kas dzenātu putekļus, un tam ir klusa darbība. Radiatoru sildošā virsma ir jāizvēlas atbilstoši telpas platībai, to jauda ierasti ir sākot no 1000 W. Eļļas radiatori var darboties visu diennakti, termostats to regulēs atbilstoši temperatūras uzstādījumiem. Vienlaikus šāds radiators ilgstošāk uzsilda telpu un atdziest arī lēnāk, tā pārvietošana var būt grūtāka – jo lielāks radiators, jo tas ir smagāks. Aplūkot eļļas radiatoru piedāvājumus

Eļļas radiatori ir paredzēti darbam vertikāli un, sasniedzot noteiktu temperatūru, tie atslēdz elektrības padevi. Ierīces apgāšanās gadījumā eļļa var nenoklāt pilnībā siltuma elementu un pārkarst, tādēļ tā tiek uzreiz atslēgta. Ja vēlaties eļļas radiatoru, kurš gan labi izskatās, gan labi kalpo, varat izvēlēties Mill eļļas radiatorus, kuri ir ievietoti pievilcīgā korpusā un tas arī nodrošina labāku gaisa apmaiņu un drošību.

Siltuma ventilatori

Vislabāk ir piemēroti ātrai telpu uzsildīšanai, vienlaikus ne ilgai lietošanai. Visbiežāk tie ir vienkārši modeļi ar plastmasas korpusu, spirālveida sildelementu un ventilatoru. Tie ir viegli, tos var pārvietot un pieejami arī dažādās krāsās un dizainos. Galvenie trūkumi ir skaļums, nebūs piemērots lietošanai naktīs, ierīces kalpošanas ilgums, jo sildelementam ir salīdzinoši īss mūža ilgums: 2 – 3 gadi.

PTA veikalā atradīsiet arī vertikālus ventilatora sildītājus no pasaules vadošajiem zīmoliem Stadler Form un Dyson. Dyson modeļu piedāvājumā ir ventilatori, kuri nodrošina siltumu ziemā un vēsumu vasarā.

Maldīgi ir pieņemts domāt, ka šie gaisa sildītāji dedzina skābekli, to patērē tikai degšana ar atklātu liesmu, piemēram, gāzes plīts, vienlaikus putekļu nosēdumi uz radiatoriem un sildelementiem var “piedegt” un ietemēt gaisa kvalitāti, radot nepatīkamu sajūtu. Šī iemesla dēļ visa veida sildītāji ir regulāri jātīra, lai tie darbotos ilgāk. Vairāk par sildītāju izmantošanu un drošību lasiet mūsu rakstā “Lietosim sildītāju droši“.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par sildītāju piedāvājumiem, aplūkojiet piedāvājumus mūsu e-veikalā vai apmeklējiet PTA sadzīves tehnikas veikalu PTA Dambja ielā 3A, Rīgā. 

Komforts katrā mājoklī

Plaša gaisa sildītāju izvēle,
atrodiet sev piemērotāko

Sildītāju izvēle PTA veikalā

silditaji-1
Eļļas radiatori
silditaji-2
Konvekcijas sildītāji
silditaji-3
Siltumventilatori