Jaunas prasības tvaika nosūcējiem

Šogad stājās spēkā jaunie ugunsdrošības noteikumi par aizliegumu daudzīvokļu mājās ventilācijas kanālam pieslēgt virtuves tvaika nosūcēju, ja virtuvē tiek izmantota gāzes plīts un netiek nodrošināta papildu ventilācija, kas ir nepieciešama gāzes noplūdes gadījumā. Līdz ar to nākas pieņemt lēmumu un dzīvokļa īpašniekiem pastāv vairākas iespējas: mainīt ventilācijas sistēmu, iegādāties elektrisko plīti vai pielāgot tvaika nosūcēju.

Tvaika nosūcēja pielāgošana

Ja jums jau ir tvaika nosūcējs, kuru nav iespējams pielāgot jaunajām prasībām, tad ir iespēja iegādāties jaunu, kuru var izmantot nepievienojot kopējam ventilācijas kanālam. Gaisa attīrīšana notiek izmantojot ogļu filtrus.

Tvaika nosūcējus, kuri attīra gaisu, izvadot to turpat telpā, dēvē par tvaika nosūcējiem ar recirkulācijas režīmu. Tajos jāievieto ogļu filtrs, kurš izfiltrē un attīra gaisu no tvaika, dūmiem un novērš arī citas nevēlamas smakas. Vairākiem tirdzniecībā pieejamajiem tvaika nosūcēju modeļiem komplektācijā jau ir iekļauts ogļu filtrs, taču pamatā to ir jāpērk atsevišķi un regulāri ir jāmaina. Cik bieži ir jāmaina ogļu filtrs, ir atkarīgs no filtra veida, ēdiena gatavošanas biežuma un intensivitātes. Parasti to ir nepieciešams nomainīt aptuveni 2 – 4 reizes gadā. Savukārt filtra izmaksas ir sākot no dažiem eiro. Visizplatītākie ir tvaika nosūcēji, kuriem ir nepieciešami 1-2 ogļu filtri. Tas ir atkarīgs no ierīces konstrukcijas un motoru skaita. Recirkulācijas režīmā ir iespējams izmantot gan brīvi stāvošus, gan iebūvējamos tvaika nosūcējus. Gandrīz visiem tvaika nosūcējiem ir arī metāla tauku filtrs, kurš ir mazgājams.

Modernus un mūsdienu prasībām atbilstošus tvaika nosūcējus ar recirkulācijas režīmu un ogles filtrus varat iegādāties PTA sadzīves tehnikas veikalā. Mūsu klientu konsultanti palīdzēs izvēlēties Jums piemērotāko sadzīves tehniku, kā arī sniegs informāciju par tās turpmāko lietošanu un kopšanu. Ogles filtrus tvaika nosūcējiem varat iegādāties arī PTA internetveikalā.

Elektriskās plītis un cepeškrāsnis

Elektroplīts iegāde, nomainot esošo gāzes plīti, var kalpot kā lielisks ieguvums jūsu virtuvē: mūsdienu virtuves elektroiekārtas ir energoefektīvas, drošākas un vienkāršākas lietošanā. Tādēļ arvien vairāk mājsaimniecības izvēlas elektriskās plītis un virsmas, elektriskās indukcijas virsmas, elektriskās cepeškrāsnis. Pirms elektroiekārtu iegādes ir nepieciešams pārliecināties par mājokļa elektrības pieslēguma jaudu, vai tā ir atbilstoša plānotajai noslodzei.

Ventilācijas sistēmas maiņa

Šī ir visdārgākā iespēja, jo prasa papildu tehnisko risinājumu, kā arī ne vienmēr to būs iespējams realizēt. Tādēļ visoptimālāk ir izvēlēties vienu no iepriekš minētajām iespējām.

Papildu informācija par ugunsdrošības prasībām varat lasīt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta mājaslapas rakstā “Par tvaika nosūcējiem”.

Tvaika nosūcēji

Plaša izvēle un izdevīgas cenas
0% nomaksa visai sadzīves tehnikai

iebuvejamie-tvaika-nosuceji
Iebūvējamie tvaika nosūcēji
kupolveida-tvaika-nosuceji
Kupolveida tvaika nosūcēji
tvaika-nosuceju-piederumi
Piederumi tvaika nosūcējiem