Koka mājiņas bērniem: sākums vasaras piedzīvojumiem!

Mūsdienu steidzīgajā laikā vecākiem ir liels izaicinājums nodrošināt bērniem jēgpilnu izklaidi, alternatīvas ierastajiem TV un datoru ekrāniem. Koka mājiņas ir lieliska izklaides iespēja – tā nav tikai rotaļlieta ilgtermiņā, bet iespēja bērniem pavadīt vairāk laika svaigā gaisā, apgūt jaunas prasmes un vienkārši labi pavadīt laiku vienatnē vai kopā ar citiem bērniem.

Daudzi pieaugušie atcerās savas bērnības gaitas ar “štābiņu” veidošanu, kādam palaimējās ar namiņu kokā, citiem uz zemes dārzā vai mežā.  Laimīgi bērni bija tie, kuriem tētis prata uzmeistarot savu namiņu, piemēram, no veciem dēļiem vai nevajadzīga skapja durvīm. Mūsdienās koka namiņu sagataves krietni atvieglo koka namiņu uzcelšanu un tam ir vajadzīgs daudz mazāk laika – atliek vien izvēlēties piemērotāko modeli, to pasūtīt un vēlāk pašiem samontēt, nokrāsot un izdekorēt.

PTA e-veikalā atradīsiet dažāda izmēra koka mājiņu modeļus no Lietuvas ražotāja 4IQ, katrs atradīs savai ģimenei piemērotāko variantu: gan mazākas mājiņas par 249 EUR, gan arī plašāki namiņi kā Pasaka, piegādi nodrošinām visā Latvijā. Visas mājiņas ir iespējams iegādāties īstā bezprocentu līzingā ar nomaksu līdz 10 mēnešiem. 

Bērnu pirmais namiņš

Iesaistiet bērnus mājiņas tapšanā, krāsošanā un izdekorēšanā! Bērniem tā būs lieliska pieredze apgūt jaunas prasmes, piemēram, ļaujiet atsevišķā dēlī ieskrūvēt skrūves, pamācīties, savukārt lielāki bērni var palīdzēt paša namiņa tapšanā, mēģināt saskrūvēt dēļus pieaugušo uzraudzībā. Bērni ar lepnumu varēs stāstīt citiem vienaudžiem, ka ir piedalījušies paši sava koka namiņa izveidē! Neaizmirstiet nofilmēt vai nofotogrāfēt koka mājiņas tapšanas gaitu, iesaistot bērnus! Tās būs lieliskas vasaras atmiņas gan pavadot laiku mājiņā, gan arī to veidojot!

Kā izveidot rotaļu laukumu dārzā?

Mājiņa var kļūt par dārza rotaļu laukuma centrālo elementu, savukārt pārējā laukumā izvietot citus spēļu elementus: apaļās šūpoles, slidkalniņu, smilšu kasti u.c. Zemāk izvietotajās bildēs meklējiet iedvesmu un izplānojiet savu spēļu laukumu maziem un lieliem bērniem. 

Iekārtojam mājiņu!

Arī mājiņas iekārtojumu varat izdomāt pēc sirds patikas: novietot spēļu virtuvi, leļļu gultu vai pat īstās, kompakta izmēra mēbeles, kur bērns var apsēsties vai pat pagulēt diendusu. Var izvietot tāfeli vai pat izvietot tāfeli pie sienas, uzlīmējot atbilstošu tāfeles līmplēvi. Mājiņas labiekārtošanu varat ik pa laikam atkārtot, izdomājot jaunas idejas, pamainot, izmēģinot citas iespējas. Iesaistiet bērnus mājiņas plānošanā – arī tas palīdzēs bērniem apgūt jaunas prasmes, veidos izpratni par mājokļa labiekārtošanu.

Lielākās mājiņās ir iespējams pat novietot gultu un tās taps par mazām dzīvojamām istabām, kur bērns var pilnībā iekārtot savu vidi un dažkārt arī pabūt viens no citiem bērniem un pieaugušajiem. Tas attīstīs pašu bērnu fantāziju pasauli un atraisīs izdomu, tas mūsdienās ir ļoti svarīgi.

Mājiņas apgaismojumam bērnu drošībai izmantojiet nelielus vājstrāvas avotus, piemēram, USB akumulatorus (power banks) vai LED lampiņas ar saules bateriju uzlādi. Tas būs gan droši, gan arī ātri uzstādāms. Apgaismojumu var novietot gan ārpusē, gan mājiņas iekšā. Ārpusē izmantotam apgaismojumam ir jābūt ūdens izturīgam, to pārbaudiet pirms tā iegādes.

Koka mājiņa visu gadu!

Šādus koka namiņus var pat izvietot iekštelpās, ja to atļauj vieta – tādā gadījumā spēļu vieta būs pieejama gan ziemā, gan vasarā! Protams, ka iekštelpās derēs gan tikai mazāku izmēru mājiņu modeļi, tomēr arī šeit varēsiet noformēt mājiņu ar sev tīkamām krāsām un noformējumu, piemēram, elektriskajām spuldzītēm. Ziemassvētku laikā mājiņa var kļūt par noslēpumainu svētku rūķu mitekli.

Mājiņas uzstādīšana

Mājiņa tiek piegādāta nesaliktā veidā un nekrāsota, to var atstāt arī nekrāsotu, tomēr daudz labāku rezultātu sniegs glīti nokrāsota un noformēta mājiņa. Katrs modelis ir papildināts ar salikšanas instrukciju un montāžas laiks būs atkarīgs no darbu veicējiem – ar bērnu iesaisti tas noteikti būs mazliet ilgāk, bet krietni saistošāk. 

Mājiņas ir gatavotas no svaigas koksnes un impregnētas īpašā tehnoloģijā: augstspiediena impregnēšana nodrošina koksnes izturību pret mitrumu, saules gaismu, puvi un baktērijām un garantē koksnes izturību pret kukaiņiem un citiem kaitēkļiem, tādejādi paildzinot koksnes mūžu. Impregnanta ietekmē koksne iegūst medus krāsas nokrāsu, kas liecina par augstas kvalitātes impregnēšanu.

Ja plānojat iegādāties namiņa modeli uz koka kājām, piemēram, populāro modeli “Sienāzītis”, mēs iesakām būvmateriālu veikalā papildus iegādāties zemē iesitamas balsta kurpes, izvietot mājiņas kājas uz tām. Tādējādi mājiņa būs novietota stabili, koka kājas nesaskarsies ar zemi un kalpos ilgāk. Balsta kurpes var nokrāsot vai citādi nomaskēt, lai arī šī namiņa daļa izskatās labi. Savukārt citas mājiņas vislabāk ir novietot uz balstiem vai betona pamatnes, nodrošinot pietiekamu ventilāciju starp zemi un pamatiem. 

Aplūkojiet piedāvājumu PTA e-veikalā, izvēlieties savu vasaras piedzīvojumu sabiedroto no koka mājiņu klāsta. Šāda mājiņa kalpos daudzus gadus, tikai neaizmirstiet par to parūpēties un kopt. Lai uzzinātu piegādes izmaksas, veiciet pasūtījumu un mūsu konsultants sazināsies ar Jums, lai informētu par pasūtījuma detaļām, bet preces vienmēr bez maksas varat saņemt PTA veikalā Dambja ielā 3A, Rīgā!

Aplūkojiet koka mājiņas

Plašākais piedāvājums PTA.lv e-veikalā