Tīrākai veļas mazgājamai mašīnai

Mūsdienu veļas mašīnas tiek nodrošinātas ar daudzām funkcijām, tomēr ikdienā mazgājot veļu, varam piemirst, ka vajag parūpēties arī par pašu veļasmašīnu, lai rezultātā veļa būtu tīra un smaržīga. Ja veļasmašīna sāk nelāgi ost un rezultāts Jūs vairs nepriecē, visbiežāk problēma slēpjas nepareizā ierīces kopšanā. Šajā rakstā aplūkosim galvenās problēmas un to risinājumus.

Piemērots veļas mazgājamais līdzeklis

Pirmais solis ir novērtēt, vai izvēlētais veļas mazgājamais līdzeklis ir piemērots konkrētajai ierīcei. Neatbilstoši izvēlēts tas var radīt pārāk daudz putu, kas veido nogulsnes uz dažādām ierīces detaļām un tas var izraisīt nepatīkamu smaku. Tas var gadīties arī reizēs, ja mazgāšanas līdzekļa daudzums ir neatbilstošs veļas apjomam un veidam. Vērtīgi ir tomēr ievērot uz iepakojuma izvietoto instrukciju un pareizi lietot. Pulverveida mazgājamais līdzeklis rada mazāk ziepju putu un līdz ar to arī mazāk veidojas nogulsnes.

Sausa veļas tvertne

Veļasmašīnu liels drauds ir mitrums – tieši inerts gaiss un paaugstināts mitrums ir labvēlīga vide dažādām baktērijām, kuras rada šo nepatīkamo smaku. Vēlams ir pievērst uzmanību, lai veļas tvertne nebūtu ilgstoši mitra. Pēc mazgāšanas beigām izņemiet veļu un atstājiet durvis vaļā, lai mitrums var iztvaikot. Papildus arī telpā, kur atrodas veļas mazgājamā mašīna, ir vēlams uzlabot gaisa apriti, izvēdināt logu vai ieslēgt ventilatoru.

Iztīriet veļas mašīnu

Tīrai veļai ir nepieciešama arī tīra vide, kur tā tiek mazgāa. Vismaz pāris reizes gadā iztīriet arī veļas mašīnu. Sāciet ar filtra tīrīšanu. Tajā mazgāšanas reizēs uzkrājas dažādi netīrumi, mūsu aizmirstās sīkās lietas, monētas. Ieskatieties pamācībā, lai aplūkotu, kā pareizi atvērt un iztīrīt šo filtru. Nākamais solis ir gumijas blīvējums pie durvīm – bieži vien tā ir problemātiskākā vieta, kur uzkrājas mitrums, mazgājamo līdzekļu paliekas un netīrumi. Vienmēr laba doma ir šīs gumijas notīrīt ar sausu un tīru drānu.

Ik pēc noteikta laika iztīriet arī veļas mazgājamās mašīnas atvilkni, to nodalījumus. Arī  šo atvilkni varat atstāt nedaudz atvērtu starp mazgāšanas reizēm, lai tur cirkulētu gaiss.

Mazgāšana arī veļas mazgājamajai mašīnai

Pāris reizes gadā veiciet mašīnas tīrīšanu: iedarbiniet to tukšgaitā 90 grādu temperatūrā, papildus labākam rezultātām varat iebērt mazliet dzeramo sodu vai izmantot speciālus tīrīšanas līdzekļus. Augstā ūdens temperatūra palīdzēs attīrīt veļasmašīnu no netīrumiem, nogulsnēm, kas samazina veļasmašīnas darba mūžu.