Ventilatori: kā iegādāties piemērotāko

Ir vairāki iemesli, kādēļ iegādāties ventilatoru, galvenais iemesls – tie spēj krietni uzlabot miega kvalitāti karstā laikā. Vienalga cik liels vai mazs ir Jūsu mājoklis, vasaras karstums nežēlo nevienu. Elektriskie ventilatori ir viena no vairākām atvēsināšanās veidu alternatīvām, spējot veldzēt no vasaras karstā gaisa. Sniegsim īsu ceļvedi, kā izvēlēties ventilatoru, un pastāstīsim, kuri ir noteicošie faktori, kas padara ventilatoru kvalitatīvu.

Ventilatoru veidi

Primārā ventilatora funkcija ir gaisa cirkulēšana iekštelpās – tieši tas ir, kas rada atvēsinošo gaisa plūsmu, kas liek aizmirst par ārā esošo karstumu. PTA klāstā ir pieejami 3 veidu ventilatori: galda, grīdas un pārvietojamie.

Galda ventilatori

Ja alkstat pēc neliela attāluma atvēsinošas gaisa plūsmas, šis ventilatora veids būs piemērotākais. Šie ventilatori ir lētāki un energoefektīvāki nekā grīdas ventilatori, kā arī aizņem mazāk vietas. Lētākie modeļi maksā sākot no 15 eiro, tomēr galda ventilatoru cenas var sasniegt pat vairāk kā 100 eiro.

HoMedics MyChill ™ personīgais gaisa dzesētājs nodrošina efektīvu un dabīgu dzesēšanu, ir energoefektīvs, nesatur kompresoru un ir videi draudzīgs, jo neizmanto aukstumnesējus, kas izraisa ozona noārdīšanu.

Grīdas ventilatori

Telpas mēroga efektam grīdas ventilatori būs piemērotākie. Pirms iegādājieties šo ventilatoru, pārliecinieties, ka tā izmērs būs piemērots Jūsu telpai un tas neaizņems pārāk daudz vietas, ļaujot Jums brīvi pārvietoties pa telpu. Lētākie modeļi maksā sākot no 29 eiro, tomēr šī veida ventilatoru cenas var sasniegt pat vairākus simtus eiro.

Zyle ZY080BF ventilators bez spārnu rata sniedz absolūtu drošību, gludāku gaisa plūsmu, īpaši klusu darbību un modernu dizainu, kas rotās māju vai biroju telpas.

Pārvietojamie ventilatori

Šie ventilatori palīdz nodrošināt gaisa cirkulāciju starp telpām, novietojot to durvju ailē vai netālu no loga. Daži pārvietojamie ventilatori ir pieejami ar gaisa mitrināšanas funkciju. Šī funkcija ļauj kombinēt gaisa plūsmu ar mitrumu radot brīnišķīgu dzesēšanas pieredzi. Pārvietojamie ventilatori ar gaisa mitrināšanas funkciju maksā sākot no 79 eiro.

Mesko MS7856 gaisa dzesētājs cirkulē gaisu un izsmidizna mitrumu, ļaujot cilvēkiem justies ērti pat pie augstas temperatūras.

Svarīgākie izvēles faktori

Gaisa plūsma un darbības platība

Spēks, ar kuru ventilators pārvieto gaisu telpā, un darbības platība spēlē lielu lomu ventilatora cenas ziņā. Galda ventilatoram nav nepieciešamības pēc lielas darbības platības, turpretim grīdas ventilators, kurš nespēj nogādāt vēso gaisu līdz cilvēkiem otrā istabas galā, būs nelietderīgs.

Trokšņa līmenis

Lai arī cik patīkami vēsa nebūtu gaisa plūsma, skaļš ventilators spēj būt diezgan kaitinošs tādējādi liedzot to pilnīgi izbaudīt. Katram trokšņa tolerance ir sava, tomēr kvalitatīvs ventilators paliek kluss darbojoties pat ātrākajā režīmā.

Duux DXCF03 Fan Whisper Stand ventilators ir tikai 13dB – 50dB skaļš, sniedzot Jums absolūtu komfortu!

Tīrīšanas vieglums

Neviens nevēlas ventilatoru, kas noklāts ar putekļiem un netīrumiem. Tā nav problēma, ja ventilatora spārnu rats ir viegli pieejams noslaucīšanai pēc nepieciešamības.

Drošība

Ja Jums mājās ir mazi bērni, pārliecinieties, ka viņu mazie pirkstiņi nespēj aizsniegt ventilatora rotējošos spārnus. Ventilatora nestabilitāte un ātrs darbības režīms ir faktori, kas jāpatur prātā, ja Jums mājās ir mazi bērni vai mājdzīvnieki.

Citi faktori

Atkarīgi no nepieciešamības, Jūs variet vēlēties ventilatoru ar oscilāciju, ātrumu regulāciju, attālināto vadības pulti vai maināmu augstumu.

Gala izvēle

Mēs visi zinām, cik grūti ir iemigt, kad istabā ir karsts. Ventilatori lieliski spēj atvēsināt telpas gaisu, lai Jūs varētu aizmigt uzreiz, nevis bezgalīgi grozoties karstuma dēļ. Ventilatori rada arī balto troksni, kas palīdz vieglāk iemigt – tas ir īpaši noderīgi, ja Jums ir mazi bērni. Lai izvēlētos piemērotāko ventilatoru, ir jāsaprot, cik lielu gaisa plūsmu sagaidāt no ventilatora, kā arī, vai un kādas papildus funkcijas vēlaties. Neatkarīgi no tā, kādu ventilatoru izvēlēsieties, tas noteikti uzlabos Jūsu komforta līmeni iekštelpās vasaras karstajās dienās.

Ventilatori katrai gaumei

Aplūkojiet jau uzreiz pieejamos dažādu veidu ventilatorus plašajā PTA klāstā!