Veļas žāvētājs vai žāvētāja funkcija: palīgs izvēlei

Veļas žāvētāji kļūst arvien izplatītāki un viens no pamatiem to popularitātei ir esošo lietotāju atzinība un novērtējums, cik ļoti šāda sadzīves tehnika palīdz ikdienas veļas mazgāšanu padarīt ērtāku, atbrīvojot no liekām veļas auklām un ierastajiem žāvētājiem. Lai žāvētu veļu, gadiem ilgi izmantotas veļas auklas, tomēr mazos mājokļos ne auklas, ne žāvētāji nebūs ērti, it sevišķi, ja nav balkona. Paaugstināts mitrums mājoklī ir pelējuma veidošanās risks, veļa ilgāk žūs un vairs nebūs svaiga.

Lielākās ģimenēs, kur ir vairāki bērni, nākas krietni biežāk mazgāt veļu un tā nespēj izžūt starp mazgāšanas reizēm. Vasarā tā ir krietni mazāka problēma, tomēr mūsu mitrajos gada laikos tas ir liels izaicinājums, veļas mazgāšanu nākas kārtīgi izplānot. Ja jūs mājās mazgājat arī biezākas jakas, mēteļus, dūnu jakas, spilvenus, tiem ir īpašākas prasības – telpai ir jābūt siltai un labi vēdinātai. Augstāk minēto iemeslu dēļ veļas žāvētāja ierīce ir krietni efektīvāks risinājums. Mūsdienu modeļi nodrošina iespēju 1-2 stundu laikā izžāvēt 7-8 kg veļas. 

Izvēlēties veļas mašīnu ar žāvētāja iespēju vai atsevišķu veļas žāvētāju?

Daudzas saimnieces ir novērtējušas veļas žāvētājus, tādu vēlētos arī izmantot savā mājoklī, tomēr ko darīt, ja mājās nav pietiekami daudz vietas? Esot veļas žāvētāja izvēles priekšā, daudzi izvērtē, vai iegādāties universiālo veļas mazgājamo mašīnu ar žāvētāja funkciju vai atsevišķu ierīci veļas žāvēšanai. Universiāla ierīce, protams, taupa vietu, tas ir lētāk kā divas atsevišķas, tomēr universāls teju vienmēr nozīmē kompromisu – izvēloties mazāku platību, var nākties vairāk maksāt par elektrību. Modernie veļas žāvētāji ir aprīkoti ar automātiskiem sensoriem, kuri noteiks, kurā brīdī veļa ir pietiekami sausa un žāvēšanas process ir jāapstādina. Līdzīgi kā citas ierīces arī veļas mazgāšanas un žāvēšanas ierīces tiek aprīkotas ar papildu funkcijām, piemēram, bezvadu tīklu, lai kontrolētu un pārraudzītu tehniku no jebkuras vietas pasaulē.

Novietojiet veļas žāvētāju ērtā vietā

Žāvētāju atliek vien pieslēgt elektrībai, nav nepieciešama ūdens padeve. Bieži vien veļas mašīnu un žāvētāju izvieto vienu virs otra, lai būtu ērti pārlikt izmazgāto veļu žāvētājā. Atšķirībā no ierastajiem veļas žāvētājiem un auklām veļas žāvētāja ierīci var novietot pie sienas, novietot pat skapī, līdz ar to arī mazāku platību īpašniekiem ir iespēja atrast vietu šīs ierīces novietošanai. Ūdens, kas paliek pāri no žāvēšanas, tiek uzkrāts kondensāta nodalījumā – ūdeni atliek izliet vai varat izmantot iespēju pieslēgt notekcaurulēm. Par šīm iespējām vairāk varat vaicāt mūsu klientu konsultantiem.

Pērkot žāvētāju, pievērsiet uzmanību, kā notiek ūdens savākšana, piemēram, Candy veļas žāvētājiem ar EasyCase iespēju ūdens tiek uzkrāts atsevišķā tvertnē, tādēļ žāvētāju var novietot jebkurā vietā mājoklī. EasyCase ir inovatīva ūdens savākšanas sistēma, kura ir integrēta žāvētāja lūkā. Ērts rokturis un atvere ļauj ērti izņemt un izliet ūdeni, to neizšļakstot. EasyCase ietilpība ir līdz 5 litriem un caurspīdīgais korpuss ļauj sekot līdzi ūdens līmenim un laicīgi izliet lieko ūdeni, lai nenāktos to darīt žāvēšanas procesa gaitā.

Nereti nākas dzirdēt viedokļus, ka veļas žāvētājs plēš un bojā drēbes. Pareizi izmantots veļas žāvētājs kalpos daudzus gadus un arī apģērbus nebojās. Jaunākās paaudzes veļas žāvētāji piedāvā dažādas programmas atbilstoši veļas veidam un audumam. Katra programma pielāgos veļas tvertnes rotācijas ātrumu, virzienu, temperatūru un citus parametrus. Ierīcei piešķirts “Woolmark” sertifikāts norāda, ka tajā var žāvēt arī vilnas apģērbus, kurus drīkst mazgāt tikai ar rokām.

Laika un elektrības ietaupījums

Mūsdienīgas veļas mašīnas tostarp ar iebūvēto žāvētāju ir pietiekami inteliģentas, lai pašas novērtētu veļas mazgāšanai nepieciešamos resursus, tas ļauj krietni ietaupīt un uzlabot mazgāšanas rezultātu. Veļas žāvētāji, kuri izmanto moderno siltumsūkņa tehnoloģiju, ir ievērojami taupīgākas un, salīdzinot ar universiālām ierīcēm, ir efektīvākas veļas žāvēšanai. Turklāt šī pati tehnoloģija žāvēšanu padara saudzīgāku, strādā ar zemāku temperatūru, veļa netiek pārkarsēta un ilgāk saglabā sākotnējo skatu.Atliktais starts ļauj plānot, lai veļa būtu svaiga un tīra tieši brīdī, kad tas ir vajadzīgs. Lai samazinātu elektrības rēķinus, žāvētājus varat vairāk darbināt nakts laikā, ja jums ir dinamiskais elektrības patēriņa tarifs.

Pēc veļas žāvētāja iegādes

  • Kā jebkurai tehnikai arī veļas žāvētājiem ir nepieciešama apkope, lai tas kalpotu iespējami ilgi. Katru reizi pēc žāvēšanas būtu nepieciešams iztīrīt pūku filtrus un vislabāk ir izvēlēties modeļus, kuriem ir divu slāņu pūku filtri.
  • Labāku rezultātu sasniegšanai izmantojiet veļas apjomu atbilstoši instrukcijai un veļas veida. Dažāda veida audumi netiks tik labi vienlaicīgi izžāvēti – kāds apģērbs būs jau sauss, kamēr cits vēl mitrs.
  • Veļas žāvētājs palīdzēs padarīt apģērbu mīkstu, mazgāšanas laikā nav vajadzības pievienot papildu veļas mīkstinātāju. Lielāki centrifūgas apgriezieni nodrošinās sausāku veļu un rezultātā veļas žāvētāja darba laiks būs īsāks.

Veļas žāvētāju izvēle ir pietiekami plaša, varat izvēlēties kādu no pasaulē atzītiem zīmoliem, piemēram, Candy, Hoover, Electrolux, Whirlpool, Indesit, Bosch.  Ja arvien ir radušies jautājumi, atbrauciet uz PTA veikalu Dambja ielā 3A, Rīgā un mūsu pieredzējušie konsultanti palīdzēs izvēlēties piemērotāko sadzīves tehniku – veļas mašīnu vai veļas žāvētāju. 

Candy veļas mašīnas un žāvētāji

Plaša izvēle un uzticams zīmols no Itālijas
0% nomaksa

velasmasinas-ar-frontalu-ieladi-2
Ar frontālo ielādi
candy-ar-zavetaju
Ar žāvētāju
candy-zavetaji
Veļas žāvētāji