Nocenota sadzīves tehnika: risks vai ieguvums?

Sadzīves tehniku izvēlieties pārdomāti, lai tā kalpotu gadiem ilgi

Vizuāls defekts, kas ir radies transportēšanas laikā, noteikti mazāk ietekmēs ierīces darbību, savukārt lietotai tehnikai ir sava daļa resursa iztērēta un, pērkot šādu sadzīves tehniku, visbiežāk mēs to neuzzināsim. Ievērojami vizuāli defekti var liecināt, ka konkrētā tehnika ir pakļauta nevērīgai attieksmei. Šajā rakstā aplūkosim, kādi ir galvenie ieguvumi un trūkumi, izvēloties iegādāties nocenotu vai lietotu sadzīves tehniku.

Galvenās priekšrocības nocenotai tehnikai

Pārlieku draudz priekšrocību šādai tehnikas iegādei nav, tomēr katram pašam atliek izvērtēt piedāvājumus, budžetu un salīdzināt konkrēto piedāvājumu priekšrocības un trūkumus.

Izdevīgāka cena

Jau pats nosaukums “nocenota sadzīves tehnika” liecina, ka tās cena ir lētāka, tātad būtiskākā priekšrocība ir lētāka cena. Šādi nocenota sadzīves tehnika var būt ļoti atšķirīga – ar vizuāliem defektiem vai iepriekš lietota. Tas arī ietekmēs preces cenu – lietota sadzīves tehnika visbiežāk būs vislētākā iespēja, ja vien vizuālie bojājumi vēl vairāk nesamazina preces vērtību.

Neredzēti modeļi

Latvijā ir daudzi veikali, kuri piedāvā sadzīves tehniku no Vācijas, Skandināvijas, Lielbritānijas. Lietotas tehnikas veikalos varat atrast sadzīves tehniku, kuru citur neredzēsiet – tomēr šādiem piedāvājumiem ir ēnas puses, jo šādu modeļu remonts Latvijā specifisku detaļu pieejamības dēļ var būt ievērojami dārgāks.

Nozīmīgākie trūkumi

Tehnikas uzticamība

Pirms lietotas tehnikas iegādes detalizēti uzziniet visu pieejamo informāciju par garantijas iespējām, iepazīstieties ar atsauksmēm par tirgotāju. Pārdevēji lietotai  tehnikai piedāvā garantiju, tomēr visbiežāk tā būs pašu nodrošināta savā servisā, nevis autorizētos servisa centros. Turklāt kurš gan vēlētos, lai tikko iegādāta tehnika saplīstu un būtu jāved uz servisu. Jaunas sadzīves tehnikas gadījumā šāda iespēja ir daudz mazāka, jo tomēr jauns ir jauns.

Ja vēlaties bez rūpēm lietot sadzīves tehniku ilgāk, varat iegādāties papildu garantiju. Iegādājoties pirkuma garantijas pagarināšanu, izvairīsieties no papildu ieguldījumiem iegādātajā ierīcē, ja tā piepeši sabojāsies – par remontu parūpēsies garantijas serviss. Šāda  garantija ir līdzvērtīga ražotāja piešķirtajai garantijai un to var izvēlēties pēc jūsu ieskatiem no 1 līdz 5 gadiem. Par šo iespēju vairāk uzziniet mūsu mājaslapas sadaļā “Garantijas pagarināšana”.

Vecāki modeļi

Lietota tehnika nozīmē, ka tā ir iegādāta pirms ilgāka laika, līdz ar to tie nebūs jaunākie modeļi, kuri sniedz mūsdienīgas iespējas un ir iespējami energoefektīvi. To var salīdzināt ar novecojošo plazmas televizoru tehnoloģiju: šādus lietotus TV tirgo, tomēr to lielais elektrības patēriņš un attēla kvalitāte jau ir tāla pagātne. Energoefektīva sadzīves tehnika ir draudzīgāka gan videi, gan arī jūsu maciņam. Jo vairāk mājoklī ir energoefektīva tehnika, jo lielāks ir ieguvums gada griezumā.

Ierobežots piedāvājums

Lietotās tehnikas piedāvājums ir daudz šaurāks. Atrast atbilstošu modeli, kas būs piemērots tieši jūsu virtuvei vai vannas istabai, var būt ievērojami grūti un atliek samierināties ar piedāvājumu.

Nospiedumi tehnikas pagātnē

Lietotas tehnikas iegāde vienmēr ir neliela laimes spēle, jo var paveikties un iepriekšējais īpašnieks ierīci ir lietojis maz un saudzīgi, savukārt kāds cits iespējams ir vēlējies atbrīvoties no, piemēram, veļas mazgājamās mašīnas tās tehnisko problēmu dēļ, kuras ir salabotas paša tirgotāja servisā, tomēr var parādīties ilgstošākā lietošanā.

Remonta iespējas

Jauna vai lietota tomēr tehnika mēdz saplīst. Latvijas tirgum paredzētai sadzīves tehnikai servisa centri ir nodrošināti ar vajadzīgajiem materiāliem, lai problēmu gadījumā garantijas remonts un arī turpmākais remonts būtu iespējami ātrs.

Ja detaļu pieejamība būs ierobežota, var nākties ilgstoši iztikt bez vajadzīgās tehnikas, aizņemties uz laiku vai pat iegādāties jaunu.

Iegādājoties lietotu sadzīves tehniku, izmantojiet iespēju pavaicāt par konkrēto modeli kādā no remonta servisiem: vai tam Latvijā ir pieejamas detaļas, vai tas nav “problemātisks” modelis.

Kā iegādāties tehniku, lai tā kalpotu ilgi?

Pērkot ledusskapi, veļas mašīnu vai citu sadzīves tehniku, mēs sagaidām, ka tā mums kalpos daudzus gadus. Izvēloties sadzīves tehniku, atliek vien pašiem izvērtēt un pieņemt lēmumu, kādu to izvēlēties – lietotu un lētāku vai tomēr dārgāku un jaunu. PTA veikalā un internetveikalā atradīsiet tikai jaunu sadzīves tehniku.

Arī pēc tehnikas iegādes neaizmirstiet, ka saudzīga tehnikas lietošana un regulāra kopšana ievērojami pagarinās sadzīves tehnikas kalpošanas ilgumu. Šāda tehnika būs ar augstāku vērtību arī gadījumos, ja vēlēsieties pārdot tehniku, lai iegādātos jaunu, piemēram, pārvācoties uz citu mājvietu vai mainoties prasībām (ģimenes pieaugums, lielāka saldētava u.c.). PTA e-veikalā varat pasūtīt nepieciešamos tīrīšanas un kopšanas līdzekļus.

Nocenotu sadzīves tehniku noteikti iegādājieties klātienē, lai rūpīgi pārbaudītu visu detalizēti. Ne tikai vizuālo stāvokli, bet arī pārbaudīt vispārējo nolietojumu vai defektus, par kuriem pārdevējs var noklusēt. Patērētājiem ir tiesības 14 dienu laikā atgriezt pirkumu, ja tas ir veikts attālināti, tomēr tās ir papildu neērtības un transporta izmaksas.

Salīdziniet cenas un iespējas

Nocenotas tehnikas modeļi var būt vecāki, tādēļ tādus vairs netirgo Latvijā un precīzu cenu konkrētajam modelim neatrast. Šādos gadījumos atliek izmantot iespēju salīdzināt nocenotas un jaunas tehnikas cenas pēc funkcijām un parametriem, piemēram, veļas mazgājamajai mašīnai norādīt maksimālo veļas mazgāšanas apjomu, centrifūgas apgriezienus, energoefektivitātes klases. Mūsu internetveikalā pta.lv tas ir īpaši vienkārši izdarāms, izmantojot filtrus preču kategorijās. Tādā veidā varat salīdzināt gan noteiktā zīmola alternatīvos modeļus, gan arī citu ražotāju līdzīgos piedāvājumus. Tas jums sniegs pamatu rūpīgāk izvērtētam lēmumam, kuru tehniku iegādāties – lietotu, nocenotu ar vizuāliem defektiem vai tomēr jaunu. Atgādinām, ka PTA veikalā piedāvājam tikai jaunu sadzīves tehniku un vienmēr nodrošinām ražotāja garantiju.

Izpārdošanas cenas un 0% līzings

Reizēs, kad pirkums nav steidzams un var nogaidīt, labāk ir sagaidīt dažādas izpārdošanas, sekot līdzi labāko modeļu izpārdošanai un tādā veidā iegūsiet gan izdevīgāku cenu, gan arī jaunu sadzīves tehniku. Ja pirkums ir steidzamāks un budžeta iespējas ir ierobežotas, ir iespēja izvērtēt aizdevuma iespējas, veicot maksājumu pa daļām. PTA veikalā piedāvājam 0% līzingu ar atmaksas termiņu līdz 10 mēnešiem.

Ja vēlaties, lai iegādātā sadzīves tehnika kalpotu ilgi, iegādājieties sadzīves tehniku uzticamos internetveikalos. Par to vairāk varat lasīt mūsu rakstā, kur aplūkojam svarīgākās lietas, kam pievērst uzmanību, izvēloties sadzīves tehnikas internetveikalu.