Saldētavas izvēle: kā iegādāties piemērotāko?

Ja ledusskapja saldētava kļūst par mazu, tad ir jāsāk domāt par jaunu ledusskapi ar lielāku saldēšanas kameru vai izlemt par labu atsevišķai saldētavai. Tieši pēdējo iespēju mūsdienās daudzi izmanto.

Atsevišķa saldētava ir izvēle tiem, kuri vēlas sasaldēt un uzglabāt lielāku apjomu ar produktiem. Īpaši noderīgi tas ir vasaras sezonā, kad no piemājas dārza vai tirgū iegādātās ogas, dārzeņi un garšaugi tiek gatavoti ziemai. Sasaldējot produktus, mēs varam ilgstoši uzglabāt tos, saglabājot vitamīnus.

Saldētavas ir pieejamas dažādos izmēros un tilpumos, tādēļ atliek vien izvēlēties sev piemērotāko. Bet kam vēl pievērst uzmanību, izvēloties saldētavu, aplūkosim šajā rakstā.

Saldētavas veids: horizontāla vai vertikāla

Vertikālās saldēšanas kameras ar durvīm ļoti atgādina ierastos ledusskapjus, savukārt horizontālās saldēšanas kameras ir ar vāku augšpusē un tādēļ tiek dēvētas par lādēm. Saldētavas veida izvēli noteiks Jūsu vajadzības un brīvās vieta, kur vēlaties šo sadzīves tehniku izvietot.

Vertikālā saldētavā var izvietot produktus plauktos un kastēs, tādejādi ērtāk un pieejamāk organizēt to izvietošanu. Bet horizontālas saldētavās ir kopējais nodalījums, parasti komplektācijā ar vienu vai vairākiem iekšējiem groziem. Šāda tipa saldētavām ietilpība ir lietderīgāka un būs pareiza izvēle, ja tajā plānojiet uzglabāt liela apjoma vai viena veida pārtikas produktus, kā arī, ja ne tik būtiska ir dažādu produktu izvietojums.

PTA piedāvājumā atradīsiet arī iebūvējamas vertikālās saldētavas ar dažādu ietilpību, tās var harmoniskāk iekļaut kopējā virtuves dizainā. Nelielā virtuvē īpaši noderīga būs neliela tilpuma saldētava, kas ietaupīs vietu. Līdzīgi kā ar citu iebūvējamo sadzīves tehniku, “paslēpjot” virtuves mēbelēs. Vienlaikus ir jāievēro uzstādīšanas prasības, nodrošinot pietiekamu gaisa cirkulāciju.

Saldētavas izmēri: platums, augstums, dziļums

Tieši brīvā vieta ir viens no svarīgākajiem faktoriem, lai izvēlētos vajadzīgo saldētavu.

Ietilpība

Saldētavas ietilpību noteiks jūsu vajadzības – neizvēlieties lielu saldētavu, ja izmantosiet to tikai daļēji. Tādā veidā izmantosiet to neefektīvi un maksāsiet papildus par elektroenerģiju. Tomēr, ja nākotnē ir plānots uzglabāt lielāku produktu apjomu, tad ir vērts uzreiz iegādāties lielāku saldētavu. PTA veikalā atradīsiet dažāda tilpuma gan vertikālas, gan horizontālas saldētavas ar ietilpību no 30 litriem līdz pat 570 litriem. Atliek vien izvēlēties sev piemērotāko, ar atbilstošu tilpumu un izmēriem.

Saldēšanas ātrums

Ja jums ir svarīgi, lai produkti tiktu saldēti ātri, pievērsiet uzmanību saldētavu specifikāciju parametram “Sasaldēšanas jauda kg/24h” – cik kilogramus produktu var sasaldēt diennakts laikā. Piemēram, salīdzināsim divas nelielas saldētavas: Liebherr GP 1213 Comfort modelim sasaldēšanas jauda ir 11 kg/24h, savukārt lētākam Beko FS-166020 modelim – tikai 4kg/24h.

Elektrības patēriņš

Līdzīgi kā citām sadzīves tehnikas ierīcēm, arī saldētavām tiek piešķirtas energoefektivitātes klases. Jo augstāka klase, jo energoefektīvāka ir ierīce. Saldētava, atšķirībā no plīts vai veļas mazgājamās mašīnas, darbojas nepārtraukti un tādēļ ir vērts pievērst uzmanību, cik daudz elektrības patērēs izvēlētā saldētava.

Salīdzināsim divas saldētavas un to gada patēriņu: līdzīgas ietilpības (250 litri) saldētava ar A+ klasi gadā patērēs aptuveni 250 kWh, savukārt A+++ saldētava – tikai 135 kWh/gadā. Jāatgādina, ka arī saldētavas lietošanas paradumi un apkārtējās vides temperatūra var ietekmēt elektrības patēriņu. Piemēram, samērā bieža tās atvēršana un papildināšana ar pārtikas produktiem, tādēļ ierīce darbosies intensīvāk un patērēs vairāk elektrību.

Papildu funkcijas saldētavām

Dažām saldētavām tiek izmantotas modernākās tehnoloģijas, kuras ļauj ērtāk izmantot saldētavu un kurām ir vērts pievērst uzmanību. Par tām izklāstīsim zemāk.

Atkausēšanas sistēma
Ja nevēlaties bieži atkausēt saldētavu, varat izvēlēties ierīci ar “No Frost” tehnoloģiju. Tā nodrošina optimālu ventilāciju, samazina mitruma daudzumu ledusskapja iekšienē un novērš ledus veidošanos, un līdz ar to arī vajadzību atkausēt.

Ātrā sasaldēšana
Ja saldētavai ir šāda funkcija, tā ļauj iespējami ātri sasaldēt produktus, tādejādi vēl labāk saglabājot produkta kvalitāti, piemēram, vērtīgos vitamīnus un uzturvielas ogās un dārzeņos. Kā arī nodrošina produktu ilgāku uzglabāšanas termiņu.

Apgaismojums
Ne visas saldētavas tiek izgaismotas, kad tās tiek atvērtas. Šāda papildu iespēja var būt nozīmīga un ir vērts par to uzzināt, vai konkrētajā modelī tā ir īstenota.

Displejs un vadība
Displejs attēlo informāciju par ierīces uzstādījumiem un temperatūru, tas var būt izvietots gan saldētavas iekšpusē, gan arī uz durvīm. Ja displejs ir apvienots kopā ar elektronisko vadības paneli, tad ir īpaši ērti pārvaldīt saldētavas iestatījumus, sekot līdzi temperatūrai.

Izvēlieties sev piemērotāko saldētavu

Lai neapjuktu plašajā saldētavu klāstā, izvērtējiet savas prasības, budžeta iespējas un vietu, kur vēlaties šo ierīci novietot. Izmantojiet pta.lv e-veikalā atrodamos preču parametru atlases filtrus, lai ātrāk un vienkāršāk atrastu sev piemērotāko saldētavu. Visplašāko saldētavu un ledusskapju klāstu varat aplūkot mūsu veikalā Dambja ielā 3A, Rīgā, kur mūsu zinošie konsultanti palīdzēs izvēlēties Jums piemērotāko sadzīves tehniku, kura kalpos gadiem ilgi. PTA veikalā atradīsiet gan saldētavas no pasaules vadošajiem zīmoliem kā Electrolux, AEG, Liebherr, gan arī lētākas saldētavas.

Pirms saldētavas izmantošanas

Tikko iegādāto saldētavu pēc transportēšanas un novietošanas paredzētajā vietā, uzreiz ieslēgt nedrīkst, ir jānogaida vismaz četras stundas. Savukārt pēc ieslēgšanas ir jānogaida dažas stundas, lai saldētavā tiktu sasniegta nepieciešamā temperatūra un tikai tad ievietojiet sasaldēšanai paredzētos produktus ar nelieliem laika intervāliem. Papildu informāciju par saldētavas lietošanu uzziniet lietošanas instrukcijā. Nepareiza saldētavas ekspluatācija var radīt sarežģījumus iespējamajai garantijas remonta saņemšanai.

Plašākais saldētavu
piedāvājums Latvijā

Vertikālas un horizontālas (lādes) saldētavas,
izvēlieties sev piemērotāko

Vertikālas saldētavas
Horizontālas (lādes) saldētavas
Iebūvējamās saldētavas